Як оподатковуються ПДФО доходи, отримані фізособою від іншої фізособи
Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму
Дохід з джерелом їх походження з України — будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх на території України (пп. 14.1.54 Податкового кодексу України; ПК).
Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (п.п. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 ПК).
Податкову декларацію про майновий стан і доходи подають за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб – до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV Податкового кодексу України (пп. 49.18.4 ПК).
Ставка податку становить 18% бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у підпунктах 167.2—167.5 ПК) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (п. 167.1 ПК).
Отже, фізособа, яка протягом звітного календарного року отримує доходи за надані послуги від іншої фізособи, зобов’язана:
- включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу;
- подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року;
- нарахувати і сплатити до бюджету податок з таких доходів за ставкою 18%.