ПДВ: строки подання податкової декларації та сплати податку

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
30 липня — останній день сплати ПДВ за червень 2025 року

ПДВ: строки подання податкової декларації та сплати податку

Звітним (податковим) періодом для платників податку на додану вартість є один календарний місяць (п. 202.1 Податкового кодексу України; ПК).

Податкову декларацію з податку на додану вартість подають за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (п. 203.1 ПК).

Особа — нерезидент, зареєстрована як платник ПДВ відповідно до пункту 208-1.2 ПК, складає спрощену податкову декларацію і подає її в електронній формі через спеціальне портальне рішення для користувачів нерезидентів, які надають електронні послуги, шляхом електронної ідентифікації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду, незалежно від того, чи постачав нерезидент протягом звітного (податкового) періоду фізичним особам електронні послуги, місце постачання яких розташоване на митній території України (п. 208-1.8 ПК).

Базовим звітним (податковим) періодом для особи — нерезидента, зареєстрованої як платник податку відповідно до пункту 208-1.2 ПК, є квартал (п. 208-1.4 ПК).

Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважають операційний день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 49.20 ПК).

Граничні строки подання податкової декларації можуть бути збільшені за правилами та на підставах, які передбачили ПК.

Сума податкового зобов’язання, що зазначив платник податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 ПК для подання податкової декларації (п. 203.2 ПК).

Якщо граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов’язання вважають операційний день, що настає за вихідним або святковим днем. (п. 57.1 ПК).

За інформацією ДПС у Львівській області

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних: скільки платити у 2025 році

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
73596

Податкова накладна 2025: як заповнювати за актуальною формою + зразки

Платники ПДВ мають вчасно реєструвати податкові накладні навіть під час воєнного стану. Як правильно скласти податкову накладну за новою формою 2025 — у консультації з прикладами та зразками для скачування
391047

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 01.07.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
16401

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
741060

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
27180

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді