Підстави для припинення дії ліцензії
Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму
Податкові перевірки виявляють типові порушення, що можуть призвести до припинення дії вашої ліцензії.
Зверніть увагу на такі ризики:
- Факт відсутності за місцезнаходження та/або за місцем провадження діяльності: якщо ліцензіат відсутній за адресами, вказаними в ліцензіях.
- Факт незаконної відмови в допуску до перевірки: недопуск податківців до приміщень, територій або майна, що використовують в госпдіяльності, крім дозволених Податковим кодексом України випадків.
- Факт відмови в проведенні інвентаризації: якщо ви відмовляєтесь проводити інвентаризацію або залучати уповноважених осіб під час перевірки.
- Факт реалізації без акцизних марок: продаж алкоголю, тютюну або рідин для електронних сигарет без акцизних марок.
- Факт зберігання та реалізації необлікованої продукції: зберігання або продаж необлікованих алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин для електронних сигарет.
- Факт повторного порушення (РРО/ПРРО): протягом 365 днів повторний продаж підакцизних товарів через РРО/ПРРО, відомості про які не зазначили в ліцензійних реєстрах.
- Або факт порушення без застосування РРО/ПРРО, встановлений контролюючим органом під час перевірки та зафіксований в акті такої перевірки.
- Невиконання вимог щодо електронного листування: якщо ліцензіат не пройшов електронну ідентифікацію в Е-кабінеті згідно із Законом України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155-VIII, не веде листування з податковою через Е-кабінет, або подав заяву про відмову від отримання документів у ньому.
Вичерпний перелік підстав припинення дії ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності визначили у статті 46 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 18.06.2024 № 3817-IX.
Що робити у випадку анулювання ліцензії?
Якщо вашу ліцензію анульовано, ви можете подати нову заяву на її отримання після того, як усунете всі порушення, що було підставами для припинення дії ліцензії.
Зверніть увагу, що для ліцензій на виробництво та/або оптову торгівлю спиртом, алкоголем, тютюном та пальним, нову заяву можна подати не раніше ніж через шість місяців з дати анулювання ліцензії.
За інформацією ДПС у Черкаській області