Формування відомостей за формою № 30-ОПП про відсутність боргу в разі ліквідації юрособи

367

Запитання

У які строки контролюючий орган формує та передає до ЄДР та/або надає комісії з припинення (ліквідаційній комісії, ліквідатору) або відповідальній особі платника відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати податків і зборів за формою № 30-ОПП у разі проведення процедури припинення (крім спрощеної процедури) юрособи, після погашення нею заборгованості зі сплати податків і зборів?

Відповідь

У зв’язку з ліквідацією або реорганізацією платника контролюючі органи розпочинають та проводять процедури, передбачені розділом ХІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588, у разі одержання, зокрема, відомостей з ЄДР про рішення засновників (учасників) юрособи, уповноваженого ними органу про припинення юрособи.

До завершення строку, визначеного для заявлення кредиторами своїх вимог (при наявності грошових зобов’язань та/або заборгованості зі сплати податків і зборів), а також у день отримання запиту від суб’єкта держреєстрації ДПС передає до ЄДР відомості відомості про відсутність / наявність заборгованості зі сплати податків і зборів за формою № 30-ОПП (далівідомості № 30-ОПП).

За наявності заборгованості зі сплати податків і зборів відомості № 30-ОПП разом із додатками надсилають (видають) комісії з припинення (ліквідаційній комісії, ліквідатору) або особі, відповідальній за погашення грошових зобов’язань чи податкового боргу, за їх зверненням.

Додатки до відомостей № 30-ОПП видають ті ж контролюючі органи, які їх сформували.

Якщо контролюючий орган до ЄДР передав відомості про наявність заборгованості зі сплати податків і зборів, то після погашення заборгованості такий орган передає до ЄДР відомості про відсутність заборгованості зі сплати податків і зборів.

Після погашення заборгованості, направлення до ЄДР відомостей № 30-ОПП контролюючим органом може бути здійснене після отримання відповідного запиту або звернення, зокрема, від комісії з припинення (ліквідаційної комісії, ліквідатора) або особи, відповідальної за погашення грошових зобов’язань або податкового боргу.

Такі звернення розглядають і вирішують у термін, встановлений Законом України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР, а саме:

  • не більше одного місяця від дні їх надходження;
  • ті, які не потребують додаткового вивчення, — невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання.

ЗІР, категорія 116.07

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79184

Ліцензування підприємства: правила, відповідальність, бухгалтерський облік

Хочете почати торгівлю алкоголем чи стати туроператором, відкрити стоматкабінет? А може є потреба зберігати на території підприємства пальне? Ну що ж, вам доведеться отримати спеціальний дозвіл — ліцензію. Про ліцензування окремих видів господарської діяльності мова піде в сьогоднішній консультації: види діяльності, документи, загальні правила, зміни 2025, відповідальність, штрафи й особливості бухгалтерського обліку за НП(С)БО та МСФЗ
22326

Продаж корпоративних прав 2025

Бізнесом володіють через корпоративні права. Контроль, дивіденди, управління — це те, що вони забезпечують. Однак від них вирішили позбутися. Як оподатковується продаж корпоративних прав? На яких рахунках відображаються корпоративні права? Особливості продажу в учасників ТОВ, повідомлення про зміни у кінцевих бенефіціарах, юридичне оформлення та інвестиційний прибуток у фізосіб. Про все це — у консультації
51302

Консалтингові послуги: документальне оформлення, облік, оподаткування

Порада у веденні бізнесу може йти на вагу золота. Радитися доводиться з різних питань: юридичних, податкових, бухгалтерських, маркетингових, управлінських і не тільки. Як відкрити бізнес, як оптимізувати податки, як забезпечити збут товару, як документально все оформити. Без ефективного вирішення цих питань бізнес швидко може зійти нанівець. Про консалтингові послуги в Україні розповімо у консультації
21397