Головний бухгалтер звільнився: як заповнити поле «Дата призначення» форми № 1-ОПП

355

Запитання

Як заповнюється поле «Дата призначення» форми № 1-ОПП, якщо керівник є відповідальною особою за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку, у тому числі після звільнення головного бухгалтера?

Відповідь

Платники-юрособи та їх відокремлені підрозділи зобов’язані подати контролюючому органу відомості стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юрособи, її відокремлених підрозділів, у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників. Заяву за формою № 1-ОПП подають з позначкою «Зміна відповідальних осіб: особи, відповідальної за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку». При цьому, заповнюють розділи 1, 2, 4 та 10 заяви № 1-ОПП та інформацію про засновників не подається (п. 66.4 Податкового кодексу України; абз. 1 п. 9.3 розд. IX Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588; далі — Порядок).

За відсутності на підприємстві посади головного бухгалтера до контролюючого органу подається заява за формою № 1-ОПП з позначкою «Зміна відповідальних осіб: особи, відповідальної за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» з відомостями про керівника підприємства.

Якщо керівник юридичної особи чи відокремленого підрозділу є особою, відповідальною за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку, то контролюючий орган в разі отримання з ЄДР відомостей про зміну відомостей про керівника в Єдиному банку даних юридичних осіб на підставі таких відомостей оновлює дані про керівника. Дані про попереднього керівника як особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку, видаляють. Якщо попередній керівник продовжує виконувати обов’язки особи, відповідальної за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку, то для оновлення таких відомостей платник подає заяву № 1-ОПП у порядку, встановленому абзацом першим пункту 9.3 розділу IX Порядку.

У полі «Дата призначення» заяви за формою № 1-ОПП має бути вказана дата, з якої особа почала виконувати обов’язки бухгалтера на підприємстві.

ЗІР, категорія 116.01


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Витрати майбутніх періодів: що врахувати при складанні фінансової звітності

Витрати майбутніх періодів не часто можна побачити у бухгалтерському балансі. Однак для них відведено аж цілий рядок. Що таке витрати майбутніх періодів та чи можна обійтися без них? Чим витрати майбутніх періодів відрізняються від авансу за послуги? Чи є витрати майбутніх періодів у фінансовій звітності за МСФЗ? Відповідні на ці питання — знайдете у консультації
48969

Видаткова накладна: для кого і для чого

Видаткова накладна, мабуть, найпоширеніший документ у тих, хто постійно придбаває або продає різні ТМЦ. Саме на підставі видаткової накладної юрособи та фізособи-підприємці відпускають матеріальні цінності під час своєї господарської діяльності. Звичайні покупці також часто мають справу з видатковою накладною, коли придбавають товари у магазинах оптової торгівлі, наприклад, будматеріалів. Розберімося докладно, за якими правилами складати видаткову накладну у 2025 році
217058

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14230

Головне для бухгалтера у квітні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у квітні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
936