Відокремлені підрозділи на обліку в одній ДПІ: чи можна подати один Податковий розрахунок

208
Автор
експерт з податкового обліку Експертус Головбух Цифрового видавництва Експертус, Київ

Запитання

Підприємство має роздрібні точки продажу в різних районах міста. Через реорганізацію податкової декілька з них перевели до однієї і тієї ж ДПІ. Чи потрібно подавати податкові розрахунки окремо за кожен відокремлений підрозділ, чи можна відзвітувати у одному звіті, так як місце обліку співпадає?

Відповідь

Якщо підприємство має декілька неуповноважених відокремлених підрозділів на території однієї територіальної громади (району, міста) і вони перебувають на обліку в одній ДПІ, за такі підрозділи подавайте один Податковий розрахунок.

Головне підприємство подає Податковий розрахунок за відокремлений підрозділ, що не уповноважений нараховувати/сплачувати податки до бюджету, не має окремого балансу, не веде самостійних розрахунків із застрахованими особами та не сплачує ЄСВ. При цьому звітує до податкового органу за своїм основним місцем обліку (п. 3 розд. ІІ Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4).

За найманих працівників такого неуповноваженого підрозділу головне підприємство звітує щодо:

  • ЄСВ, трудових відносин і спецстажу (Додатки Д1, Д5, Д6 відповідно) у складі свого Податкового розрахунку;
  • ПДФО і військового збору, формуючи окремий Додаток 4ДФ за неуповноважений підрозділ.

Коли головне підприємство звітує за себе, в рядку 032 заголовної частини Податкового розрахунку зазначає код КАТОТТГ за місцезнаходженням підприємства, а колии за відокремлений підрозділ — код КАТОТТГ підрозділу.

За загальним правилом, на кожен неуповноважений підрозділ слід подавати окремий Податковий розрахунок із Додатком 4ДФ. Але якщо підприємство має декілька неуповноважених відокремлених підрозділів (кіоски, магазини, склади тощо) на території однієї територіальної громади (району, міста) та перебуває щодо них на обліку в одній ДПІ, за такі підрозділи воно подає один Податковий розрахунок. При цьому в його рядку 033 достатньо зазначити назву одного з таких відокремлених підрозділів.

Так рекомендують звітувати податківці (ЗІР, підкатегорія 103.25). Попри те що згадану консультацію переведено до розділу не чинних, це пов’язано зі зміною звітного періоду.


Отримайте відповідь на своє запитання через онлайн-помічник системи «Експертус Головбух».

Оформте передплату й отримайте безлімітну експертну підтримку користувачів VIP-версії системи!


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Витрати майбутніх періодів: що врахувати при складанні фінансової звітності

Витрати майбутніх періодів не часто можна побачити у бухгалтерському балансі. Однак для них відведено аж цілий рядок. Що таке витрати майбутніх періодів та чи можна обійтися без них? Чим витрати майбутніх періодів відрізняються від авансу за послуги? Чи є витрати майбутніх періодів у фінансовій звітності за МСФЗ? Відповідні на ці питання — знайдете у консультації
49353

Декларація про майновий стан і доходи 2025: як і коли подати

Декларація про майновий стан, декларація про доходи — це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. Розповімо, коли й кому подати декларацію про доходи. Також розглянемо приклад, як заповнити декларацію про доходи фізичної особи та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
457737

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13906