Чи зазначати у додатку 4ДФ звільненого працівника без нарахувань

145

Запитання

Чи потрібно в додатку 4ДФ до Розрахунку заповнювати графу 8 «Дата звільнення з роботи», якщо в звітному періоді, в якому відбулося звільнення працівника, йому не нараховувався та не виплачувався дохід?

Відповідь

Довідник ознак доходів фізосіб для Додатка 4ДФ

Особи, які відповідно до Податкового кодексу України (ПК) мають статус податкових агентів, та платники єдиного внеску зобов’язані подавати у строки, встановлені ПК для податкового місяця, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, до податкового органу за основним місцем обліку. Такий розрахунок подають лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку — фізичній особі податковим агентом, платником єдиного внеску протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності із зазначених питань не допускають (пп. «б» п. 176.2 ПК).

Мінфін наказом від 13.01.2015 № 4 (із змінами та доповненнями) затвердив форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (даліРозрахунок) та Порядок його заповнення та подання податковими агентами.

У розділі І «Персоніфіковані дані про суми нарахованого (виплаченого) на користь фізичних осіб доходу та нарахованих (перерахованих) до бюджету податку на доходи фізичних осіб та військового збору» додатка 4 «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (далі додаток 4ДФ) до Розрахунку, зокрема, передбачили рядок 06, де у графі 8 «Дата звільнення з роботи» проставляють дату звільнення фізичної особи з роботи (число, порядковий номер місяця, рік).

Графу 8 заповнюють лише на тих фізосіб, яких звільнили у звітному періоді за місцем роботи, на якому вони отримували дохід у вигляді заробітної плати, або звільнили до початку звітного періоду, але отримували доходи у звітному періоді.

Для тих фізосіб, які не змінювали місця роботи у звітному періоді, графу 8 не заповнюють.

При неодноразовому прийнятті фізособи на роботу і її звільненні з роботи у звітному місяці про таку особу потрібно заповнювати стільки рядків, скільки разів інформація про зміну місця роботи особи зустрічається у звітному місяці.

Отже, якщо у звітному періоді, в якому звільнили працівника, йому не нараховували та не виплачували дохід, то у додатку 4ДФ до Розрахунку відомості про такого звільненого працівника не вказуйте та графу 8 «Дата звільнення з роботи» не заповнюйте.

ЗІР, категорія 103.25


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про перевезення автомобільним транспортом вантажів (форма № 31-авто (квартальна))

Якою формою користуватися юрособам та їх відокремленим підрозділам, при поданні статзвіту № 31-авто (квартальна) у 2025 році, яке роз’яснення Держстату допоможе з її заповненням та в які терміни необхідно подати звіт ― дізнайтеся в огляді
3816

Форма № 1-ціни (послуги) (квартальна)

Звіт № 1-ціни (послуги) ― це один зі статзвітів, який подають юрособи-виробники послуг. У статті ― актуальний бланк та інструкція заповнення форми
3156

Форма № 14-ЗЕЗ (квартальна)

Форма № 14-ЗЕЗ (квартальна) — це один зі статзвітів, що подають експортери у разі провадження зовнішньоекономічної діяльності. Актуальний бланк звіту та інструкція його заповнення — у статті
2312

Форма № 1-ОПТ квартальна

Граничний термін подання цього статзвіту наближається. Заповнити без помилок і вчасно подати форму № 1-ОПТ (квартальна) допоможе стаття
12530