Як підтвердити правомірність отримання грантових коштів

96

Запитання

Які документи або додаткові обґрунтування необхідно надати податковим органам для підтвердження правомірності отримання грантових коштів та їх оподаткування в рамках чинного законодавства?

Відповідь

Перелік документів для підтвердження правомірності отримання грантових коштів, які мають надаватися податковим органам, залежить від окремих надавачів грантів, міжнародної технічної допомоги, яка надається відповідно до міжнародних договорів України, тощо.

Проєкти (програми) підлягають обов'язковій державній реєстрації (Порядок залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги, затверджений постановою КМУ від 15.02.2002 № 153; далі — Порядок).

Державну реєстрацію проєктів (програм) провадить Секретаріат КМУ та є підставою для акредитації їх виконавців, а також реалізації права на одержання відповідних пільг, привілеїв, імунітетів, передбачених законодавством та міжнародними договорами України.

Державні гранти для бізнесу: як облікувати й оподаткувати

Для державної реєстрації проєктів (програм) реципієнт (реципієнти) та партнер з розвитку або уповноважена партнером з розвитку особа подають до Секретаріату КМУ в електронному та паперовому вигляді такі документи:

  • клопотання про державну реєстрацію проєкту (програми). До клопотання обов'язково вноситься номер проєкту (програми);
  • засвідчену копію контракту, укладеного між партнером з розвитку і виконавцем, або його частини, в якій визначили цілі, завдання проєкту (програми), види та обсяги міжнародної технічної допомоги, яка надається для цілей проєкту (програми), кошторисну вартість, строк та етапи реалізації проєкту (програми), лист від бенефіціара про підтримку і заінтересованість у результатах проєкту (програми) та згоду на провадження діяльності, зазначеної у контракті.
  • засвідчений партнером з розвитку або виконавцем план закупівлі, що складають за формою згідно з додатком 5 до цього Порядку. У разі внесення змін до плану такий план подається із зазначенням дати внесення змін разом із копією субпідрядного договору Секретаріату КМУ для надсилання його копії Держмитслужбі, ДПС та розміщення його на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади.

Державну реєстрацію проєкту (програми) підтверджує реєстраційна картка проєкту (програми).

Виконавець та субпідрядник, що реалізують право на податкові пільги, передбачені законодавством та міжнародними договорами України, щомісяця до 20 числа складає та подає в письмовому та електронному вигляді органові ДПС, в якому перебуває на обліку як платник податків, інформаційне підтвердження за формою згідно з додатком 8 до Порядку. У разі коли виконавцем є юридична особа - нерезидент, що не перебуває на обліку як платник податків, інформаційне підтвердження подається в письмовому та електронному вигляді органові ДПС за адресою акредитації такої особи на території України та в копії Секретаріатові КМУ.

Реципієнт, що реалізує право на податкові пільги в рамках проведення операцій, пов'язаних із виконанням робіт з підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, щомісяця до 20 числа подає в письмовому та електронному вигляді органові ДПС, в якому перебуває на обліку як платник податків, інформаційне підтвердження за формою згідно з додатком 9 до цього Порядку.

На проєкти (програми), які фінансують відповідно до Угод, дія Порядку № 153 не поширюється. Для таких проєктів (програм) окремого порядку, аналогічного Порядку № 153, в якому було б передбачено детальний механізм державної їх реєстрації, ведення обліку та контролю за реалізацією таких проєктів, чинним законодавством не встановили.

За інформацією ДПС у Сумській області


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Дефектний акт: зразок

Розглядаємо, що таке дефектний акт, наводимо зразок дефектного акту та аналізуємо законодавчі правила, за якими дефектний акт слід використовувати у будівництві
104040

Доповідна записка: зразок

Потрібно документально підтвердити суму зайвої виплати або виявлення факту пропажі матеріальних цінностей? Для цього можна оформити доповідну записку. Доповідна записка інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася. Тож у статті зразки доповідних записок
30023

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19359

Поворотна фінансова допомога: бухгалтерські проводки

У консультації розглянемо, що таке поворотна фінансова допомога, поворотна фінансова допомога від засновника, чим вона відрізняється від звичайної позики. Дізнаємося, чи оподатковується поворотна фінансова допомога, що із її дисконтуванням і багато інших важливих аспектів
300445

Облікова ставка НБУ 2025

Облікова ставка НБУ — монетарний інструмент, за яким НБУ встановлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових ресурсів. Із 07.03.2025 розмір облікової ставки НБУ підвищився до 15,5% річних
62908