Як сплачують рентну плату лісокористувачі за спеціальне використання лісових ресурсів
Запитання
Як лісокористувачі сплачують суму рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, що зазначили в спеціальному дозволі (лісорубному чи лісовому квитках), виданому у відповідному звітному кварталі (вся чи щоквартально рівними частинами) та відображають в податковій декларації з рентної плати?
Відповідь
Національна сертифікація бухгалтерів — 2025Суму рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (далі — рентна плата) обчислюють суб’єкти лісових відносин, які видають спеціальні дозволи, і зазначають у таких дозволах (пп. 256.11.1 Податкового кодексу України; далі — ПК).
Платники рентної плати самостійно обчислюють суму податкових зобов’язань з рентної плати (пп. 257.2 ПК).
Порядок видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів затвердив Кабмін постановою від 23.05.2007 № 761 (далі — Порядок).
Лісорубний квиток є Додатком 1 до Порядку. У ньому відображають строки внесення плати за деревину та закінчення заготівлі.
Лісовий квиток є Додатком 2 до Порядку. У ньому відображають строки внесення плати за використання лісових ресурсів та строки користування.
Податкові зобов’язання з рентної плати у лісокористувачів виникають з початку періоду, на який отримали дозвіл:
- лісорубний квиток;
чи
- лісовий квиток.
У податковій декларації з рентної плати суми податкових зобов’язань відображайте щоквартально рівними частинами від суми рентної плати, зазначеної в отриманих дозволах (лісорубних чи лісових квитках), та сплачуйте упродовж 10 к. дн. після закінчення граничного строку подання податкової декларації.
За інформацією ДПС в Одеській області
Відрахування (утримання) за виконавчими документами — додатковий клопіт для роботодавця. Утім, коли він отримав належно оформлений виконавчий документ, це стає його безальтернативним обов’язком