Як відобразити в майновій декларації дохід у вигляді спадщини, який оподатковують за нульовою ставкою

1114

Запитання

Як відобразити у податкової декларації про майновий стан і доходи дохід у вигляді спадщини (подарунку), який оподатковують за нульовою ставкою?

Відповідь

Штрафи за невчасну сплату пені у сфері ЗЕД

Платник у разі наявності підстав для подання податкової декларації про майновий стан і доходи відображає дохід у вигляді спадщини (подарунку), який оподатковують за нульовою ставкою ПДФО, у рядку 10.9 декларації про майновий стан і доходи (далі декларації).

Порядок, за яким  фізичні особи — платники ПДФО подають декларації, встановлений статтею 179 Податкового кодексу України (ПК).

Форма декларації та Інструкція щодо її заповнення затверджені наказом Мінфіну від 02.10.2015 № 859 (у редакції наказу Мінфіну від 17.05.2022 № 143).

Дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно з розділом IV ПК, включають до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника (п. 164.2 ПК).

Перелік випадків, в яких обов’язок платника щодо подання декларації вважають виконаним і декларацію не подають, визначений пунктом 179.2 ПК.

За інформацією ДПС у м. Києві

 


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240843

Декларація про майновий стан і доходи 2025: як і коли подати

Декларація про майновий стан, декларація про доходи — це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. Розповімо, коли й кому подати декларацію про доходи. Також розглянемо приклад, як заповнити декларацію про доходи фізичної особи та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
450510

Виправлення помилок у Додатку Д5 Податкового розрахунку

Через Додаток Д5 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за звітний місяць про трудові відносини осіб, зокрема період їхнього початку та закінчення. У консультації знайдете як загальні правила, так і приклади виправлення помилок у додатку Д5
57289