Повернення авансу від підприємця: відображення у формі № 1ДФ

2882

Запитання

Відповідь

Порядок дій підприємства залежить від того, коли було повернуто аванс підприємству — до відображення виплати коштів підприємцю у формі № 1ДФ чи після цього.

Аванс повернуто до відображення доходу у формі № 1ДФ

Могло трапитись і так, що приватний підприємець повернув аванс ще до того, як підприємство відобразило його виплату в податковому розрахунку форми № 1ДФ. Тоді підприємство взагалі не відображає виплату доходу підприємцю у IV кварталі. Нагадаємо, що доходи, виплачені на користь самозайнятих осіб, відображаються у податковому розрахунку форми № 1ДФ за ознакою доходу «157».

Аванс повернуто після відображення доходу у формі № 1ДФ

Якщо підприємство отримало виплачений аванс після відображення такої суми у податковому розрахунку форми № 1ДФ за IV квартал, тоді потрібно проводити коригування. При цьому, якщо строк подання податкового розрахунку ще не сплив, то коригування проводять у звітному новому податковому розрахунку (п. 4.2 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4; далі — Порядок № 4). Якщо строк подання вже закінчився, то коригування проводять в уточнюючому податковому розрахунку.

Нагадаємо, що відповідно до пункту 51.1 Податкового кодексу України (ПК) податковий розрахунок форми № 1ДФ подають у строки, що встановлені для податкового кварталу. Тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (пп. 49.18.2 ПК).

Порядок заповнення уточнюючого та звітного нового податкового розрахунку форми № 1ДФ є однаковим (п. 4.4 Порядку № 4). При цьому для вилучення рядка із інформацією про наданий аванс приватному підприємцю потрібно повторити усі графи такого рядка і у графі «9» зазначити «1».

Зверніть увагу! Подання уточнюючого розрахунку в такому випадку не спричинить накладення штрафу за подання податкового розрахунку з недостовірними відомостями. Адже такі помилки не призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань та/або до зміни платника податку (п. 119.2 ПК).


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240842

Декларація про майновий стан і доходи 2025: як і коли подати

Декларація про майновий стан, декларація про доходи — це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. Розповімо, коли й кому подати декларацію про доходи. Також розглянемо приклад, як заповнити декларацію про доходи фізичної особи та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
450500

Виправлення помилок у Додатку Д5 Податкового розрахунку

Через Додаток Д5 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за звітний місяць про трудові відносини осіб, зокрема період їхнього початку та закінчення. У консультації знайдете як загальні правила, так і приклади виправлення помилок у додатку Д5
57289