Порядок заповнення РК у разі виправлення обсягу постачання зведеної податкової накладної

53

Запитання

Який порядок заповнення розрахунку коригування у разі виправлення обсягу постачання зведеної податкової накладної, складеної відповідно до п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу України?

Відповідь

Якщо після складання та реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних зведеної податкової накладної, складеної на виконання вимог п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), платник податку виявив помилку у такій зведеній податковій накладній, він може скласти розрахунок коригування до такої податкової накладної, в якому зі знаком «–» в тих графах, заповнення яких передбачено, зазначити показники щодо товарів/послуг, які виправляються. При цьому у графі 1 такого розрахунку коригування в обов’язковому порядку вказується номер за порядком рядка зведеної податкової накладної, що коригується.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Другим рядком розрахунку коригування до такої накладної платник податку зазначає виправлені показники обсягу товарів/послуг. При цьому у графі 1 такого розрахунку коригування вказується новий черговий порядковий номер рядка, якого не було в зведеній податковій накладній, що коригується.

У графі 2 розрахунку коригування у всіх рядках, які заповнюються у зв’язку з таким коригуванням, зазначається причина коригування – «Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до пункту 199.1 статті 199 ПКУ».

У графі 3 «Номенклатура товарів/послуг. Вартість чи кількість яких коригується» розрахунку коригування до такої зведеної податкової накладної зазначаються дати складання та порядкові номери податкових накладних, складених з метою нарахування податкових зобов’язань згідно із п. 199.1 ст. 199 ПКУ, відповідно до яких проводиться коригування. При цьому кожна така податкова накладна вказується в окремому рядку.

При складанні розрахунку коригування до зведеної податкової накладної в такому розрахунку коригування є обов’язковим наявність відміток аналогічних в податковій накладній, яку він коригує, а саме: «До зведеної податкової накладної» та у разі наявності «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» (типи причин 04, 08, 09,10, 13).

Читати повний текст

ЗІР, категорія 101.15


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
291798

Податкова накладна 2025: актуальна форма

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє. Із новою формою податкової накладної, яка діє з 1 жовтня 2024 року, та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки податкової накладної, які можете скачати
368526