Відповіді на запитання за темою Податкова накладна

Як обрахувати граничний строк для включення ПН до податкового кредиту
Підприємство не включило до податкового кредиту ПН складену до 01.01.2022. За законом включити таку ПН до кредиту можна протягом 365 днів із 01.01.2022, але не пізніше ніж 1095 днів від дати складання ПН. Якщо 1095-й день припадає на 1 квітня, чи можна включити ПН до податкового кредиту цією датою? Як визначити граничний строк на включення ПН до податкового кредиту, враховуючи воєнне призупинення строків?
119
Порядок зберігання ПН та РК, складених в електронній формі, для їх надання під час перевірки
Який порядок зберігання податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних, для їх надання контролюючим органам під час проведення перевірки?
657
На яку дату складати РК до ПН у разі зміни номенклатури товарів/послуг
На яку дату складається розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної, складеної на дату отримання попередньої оплати, у разі зміни номенклатури товарів/послуг?
535
Помилкову податкову накладну заблокували: чи можливо її відкликати з ЄРПН
Чи подають пояснення та копії документів з метою розгляду питання прийняття податковим органом рішення про реєстрацію в ЄРПН ПН/РК, в обов’язкових реквізитах яких допустили помилку, у разі якщо їх реєстрацію зупинили, та чи можливо відкликати таку ПН/РК з ЄРПН?
1300
Списання кредиторської заборгованості, за якою минув термін позовної давності
Як в податковому обліку з ПДВ покупця відобразити операцію зі списання кредиторської заборгованості, за якою минув термін позовної давності, за отриманими товарами/послугами, розрахунки за які не провели з постачальниками – резидентами?
1348
Не подали копії документів та письмові пояснення до заблокованих ПН: чи будуть штрафи
Чи застосовують штрафні санкції за не реєстрацію в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування до податкової накладної (ПН/РК), реєстрацію яких зупинили, якщо платник не подав копії документів та письмові пояснення, необхідні для прийняття ДПС рішення про їх реєстрацію?
460
Як виправити ПН, яку склали на тендерне постачання без урахування зміни ставки ПДВ
На виконання тендерного договору підприємство 20.06.2023 відвантажило бюджетній установі товар — пально-мастильні матеріали (ПММ) на суму 63 625 грн, у т. ч. ПДВ 7%. Оплата з рахунку в Держказначействі на суму 63 625 грн надійшла 05.07.2023. Підприємство склало податкову накладну (ПН) на дату оплати — 05.07.2023 із ПДВ за ставкою 7% на суму 63 625 грн. Утім, із 01.07.2023 ставка ПДВ на пальне становить 20%. Покупець не вноситиме змін до договору. Як правильно вчинити?
381
Як скласти РК, якщо товар повертає покупець, ПДВ-реєстрацію якого відновили
Який статус госпсуб’єкта (платник чи неплатник) на якого постачальник складає розрахунок коригування у разі повернення покупцем, реєстрацію платником ПДВ якого відновили, товарів/необоротних активи, які він придбав у періоді використання спрощеної системи з особливостями оподаткування?
862