Порядок виправлення помилки в ПН в графі «Код ставки»
Запитання
Який порядок виправлення помилки, допущеної в податковій накладній в графі «Код ставки», якщо графа не заповнена, або заповнена з помилкою?
Відповідь
Виправлення помилки у графі «Код ставки» податкової накладної здійснюється методом «сторно».
Скачати Алгоритм заповнення декларації з ПДВ
Тобто, якщо у податковій накладній не заповнено графу «Код ставки», або зазначено помилковий код ставки, то у розрахунку коригування до такої податкової накладної її кількісні (вартісні) показники зазначаються зі знаком «-», та додається новий рядок, який містить правильні значення та зазначається відповідний код ставки.
У полі «Дата складання» вказується дата, на яку було виявлено помилку.
В обох рядках такого розрахунку коригування зазначається код причини коригування 104 та однакова група коригування.
Водночас, відповідно до п. 201.5 ст. 205 Податкового кодексу України для операцій, що оподатковуються, і операцій, звільнених від оподаткування, складаються окремі податкові накладні. Тому, якщо платник податку при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, у податковій накладній зазначив код ставки на операції з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, то з метою виправлення помилки складається розрахунок коригування, в якому у табличній частині зі знаком «-» вказується обсяг операцій з постачання товарів/послуг, за якими зазначений код ставки за операціями, які звільнені від оподаткування, та складається нова податкова накладна з кодом ставки на операції, які оподатковуються за ставкою 20 (7, 0) відсотків. В такому розрахунку коригування зазначається код причини коригування 102.
ЗІР, категорія 101.16
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності та несплату податків