Нюанси уточнення показників додатків 3 та 4 до декларації з ПДВ
Запитання
Як уточнити показники додатків 3 та 4 до декларації з ПДВ?
Відповідь
У декларації з ПДВ — від’ємне значення: чи можна отримати бюджетне відшкодування
Платники, які мають право на бюджетне відшкодування ПДВ, здійснюють його розрахунок та додають до податкової декларації з ПДВ (далі — декларація):
- розрахунок суми бюджетного відшкодування (ДЗ); далі — додаток 3;
- заяву про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ та/або врахування реєстраційної суми платника податку, що реорганізується, в обрахунку реєстраційної суми правонаступника (Д4); далі — додаток 3.
Форми таких додатків та порядок їх заповнення затвердив Мінфін наказом від 28.01.2016 № 21.
Порядок заповнення уточнюючого розрахунку визначили розділом VI Порядку № 21.
Так, виправляйте помилки шляхом подання уточнюючого розрахунку, до якого у разі заповнення даних у відповідних рядках додавайте відповідні додатки з відміткою «уточнюючий». Зазначені додатки містять вартісні показники, які відображаються на суму уточнення (збільшення або зменшення) з відповідним знаком та відповідають даним з колонки 6 уточнюючого розрахунку. У разі якщо колонка 6 уточнюючого розрахунку у відповідних рядках, до яких повинні додаватися додатки, не заповнена, то відповідно додатки до таких рядків уточнюючого розрахунку не додаєте.
Якщо виправляєте помилки у рядках поданої раніше декларації, в результаті чого збільшуєте/зменшуєте суму бюджетного відшкодування, у додатку 3 та додатку 4, які подаєте у складі уточнюючого розрахунку, відображайте вартісні показники (сума збільшення/зменшення), які відповідають даним з колонки 6 уточнюючого розрахунку (рядок 20.2).
Помилки, допущені у додатку 3 та/або додатку 4 до декларації, яка не вплинула на суму бюджетного відшкодування (наприклад, неправильно вказали індивідуальний податковий номер, звітний податковий період) виправляйте наступним чином:
- повторюйте помилковий запис, вартісні показники сторнуйте (показуйте зі знаком «–»);
- далі наводьте правильний запис щодо операції з виправленими показниками (у тому числі і вартісні дані);
- підсумковий рядок «Усього» не заповнюйте.
Якщо виявили помилки у додатку 4 до декларації в реквізитах банківського рахунку, зобов’язані надіслати уточнюючий розрахунок. При цьому графи 4 та 5 якого повинні мати однакові показники, графа 6 — відповідно нульове значення показника, до якого додали додаток 4, в якому заповнюєте виправлені реквізити банківського рахунку, період та задекларовану суму бюджетного відшкодування.
За інформацією ДПС по роботі з ВПП
Убезпечте себе від штрафів — правильно нараховуйте компенсувальні компенсуючі зобов’язання у зведених податкових накладних