На яку ПСП має право мати, яка утримує дитину (дітей) віком до 18 років та перебуває у шлюбі з чоловіком, який не всиновив її дитину (дітей)?
Відповідь
Мати, яка виховує дитину (дітей) віком до 18 років та перебуває у шлюбі з чоловіком, який не всиновив її дитину (дітей), має право на застосування податкової соціальної пільги (далі – ПСП 2019), передбаченої п.п. 169.1.2 п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України, в розмірі 100 відс. суми пільги (у 2019 році – 960,50 грн.) у розрахунку на кожну таку дитину, при умові, що розмір її заробітної плати на місяць не перевищує граничний розмір доходу для застосування ПСП (у 2019 році – 2690 грн. х кількість дітей).
Зміна прожиткового мінімуму на початку року оновлює й податкові соціальні пільги (ПСП). Яким є розмір податкової соціальної пільги у 2024—2025 рр., коли вона нараховується, «дитячі» ПСП, документи для отримання пільги, приклади застосування ПСП, її особливості у одиноких матерів, працюючих студентів, «афганців», «чорнобильців», «АТОвців», пенсіонерів, осіб з інвалідністю – у консультації
Експерт розрахував усі базові показники для зарплатних розрахунків із 01.01.2024. Користуйтеся ними, коли розраховуватимете зарплату, ЄСВ, лікарняні та ПСП
Щороку змінюється низка показників, які впливають на соціальні гарантії – це, в першу чергу, мінімальна зарплата та прожитковий мінімум. Впливають вони й на податкову соціальну пільгу, яка використовується при розрахунку податку на доходи фізичних осіб з зарплати працівників. Хто має право на податкову соціальну пільга у 2019 році, чому дорівнює податкова соціальна пільга 2019 – відповіді знайдете у цьому огляді.
Комірник Іван Васильович іде у відпустку з 14.08.2017. За дев’ять робочих днів бухгалтер Марія Семенівна нарахувала йому зарплату, за інші 18 календарних днів — відпускні. Іван Васильович виховує двох неповнолітніх дітей, тому написав заяву на застосування податкової соціальної пільги. Допоможемо Марії Семенівні правильно її застосувати.