Як відкоригувати нараховані за періоди 2022—2023 років суми екоподатку через «воєнні» пільги
Запитання
Яким чином заповнюють колонки 2—5 Додатка 1, 2—6 Додатка 2, 2—7 Додатка 3 до податкової декларації екологічного податку з типом «уточнююча» для зменшення суми податкового зобов’язання за об’єкти оподаткування, розташовані на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих російською федерацією, відповідно до положень підпункту 69.16 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України?
Відповідь
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності та несплату податків
Податкову декларацію екологічного податку затвердив Мінфін наказом від 17.08.2015 № 715 (далі — Декларація). Невід’ємною частиною Декларації є 6 типів додатків.
Відповідний тип додатка забезпечує обчислення податкового зобов’язання за відповідним видом об’єкта оподаткування, зокрема:
- розрахунок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення здійснюють у додатку 1;
- розрахунок суми екоподатку, що справляється за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти, — у додатку 2;
- розрахунок суми екоподатку, що справляється за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах, — у додатку 3.
Щоб зменшити суми податкового зобов’язання відповідно до положень підпункту 69.16 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (ПК) додатки 1, 2, 3 з типом «уточнюючий» до Декларації з типом «уточнююча» заповнюйте наступним чином:
- до колонок 2 та 4 додатка 1, колонок 2, 4—5 додатка 2, колонок 2, 4—6 додатка 3 переносьте показники відповідних рядків додатків 1, 2, 3, період яких уточнюєте;
- у колонках 3 та 5 додатка 1, колонках 3 та 6 додатка 2 та колонках 3 та 7 додатка 3 проставляйте «нуль».
Водночас, на підставі пункту 46.4 ПК можете додати письмові пояснення до Декларації щодо обставин уточнення суми податкового зобов’язання відповідно до підпункту 69.16 пункту 69 підрозділу 10 «Перехідних положень» ПК.
Бізнесу та бюджетній сфері репрезентували проєкт Держбюджету на 2025 рік. Ключовою позицією є рівень мінімальної зарплати. Проте маємо доволі цікаві норми, які впливають на сплату ЄСВ та виплату індексації. Експерт пояснив, до яких змін варто підготуватися