Який порядок складання розрахунку коригування до податкової накладної?

468

Запитання

Який порядок складання розрахунку коригування до податкової накладної у разі, якщо платником була складена податкова накладна на операції з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, а необхідно було скласти податкову накладну на операції з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, а також у разі, якщо після складання податкової накладної відбувається часткова зміна номенклатури товарів/послуг, в результаті чого здійснюється постачання як звільнених від оподаткування товарів/послуг, так і таких, що підлягають оподаткуванню?

Відповідь

Якщо платником податку була складена податкова накладна на операції з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, а необхідно було скласти податкову накладну на операції з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню, платнику податку треба здійснити коригування податкових накладних, якими вивести в нуль показники такої податкової накладної, та скласти нову (правильну) податкову накладну на операції, які оподатковуються за ставкою 20 (7, 0) відсотків, з датою складання, що відповідає даті виникнення податкових зобов’язань.

СКАЧАТИ БЛАНК ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ 2019

Якщо після складання податкової накладної відбувається часткова зміна номенклатури товарів/послуг, в результаті чого здійснюється постачання як звільнених від оподаткування товарів/послуг, так і таких, що підлягають оподаткуванню, платник складає розрахунок коригування, в розділі Б якого відповідні показники кожного рядка податкової накладної, за якими відбувається така зміна, виводяться в нуль, та додаються нові рядки, в яких зазначаються правильні показники щодо товарів/послуг, операції з постачання яких звільнені від оподаткування.

У графі 2.1 усіх рядків розрахунку коригування зазначається код причини «104».

При цьому на частку обсягу операцій, які підлягають оподаткованню за ставкою 20 (7, 0) відсотків складається нова податкова накладна з датою складання, що відповідає даті зміни номенклатури товарів/послуг, підтвердженій відповідними первинними (бухгалтерськими) документами.

Читайте повний текст

ЗІР, категорія 101.15


Вебінар для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Розблокування податкових накладних

Якщо трапилося так, що вашу податкову накладну заблокували, варто докласти зусиль для її розблокування. У цьому допоможуть алгоритм розблокування податкових накладних у 2024 році та зразки, що будуть необхідні вам у процесі розблокування податкових накладних
144633

Таблиця даних платника податків: заповнення та подання

Таблиця даних платника податків – це та додаткова інформація, яку подає платник ПДВ з метою убезпечити себе від блокування податкової накладної чи розблокувати таку, якщо її реєстрація уже призупинена. Сьогодні в консультації про нюанси заповнення та подання цього документа з урахуванням останніх роз’яснень ДПС.
208031

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
24301

Розрахунок коригування до податкової накладної

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
512608

Податкова накладна

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє, попри всі перебої з електропостачанням. З актуальною формою податкової накладної та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки заповнення податкової накладної для типових ситуацій
326955