Як повідомити ДПС про те, що не застосовуєте КОРО
Запитання
Як повідомити орган контролю про те, що суб’єкт господарювання вирішив не застосовувати КОРО?
Відповідь
Які перевірки відновили з 2 червня та як тепер штрафуватимуть
Суб’єкт господарювання може ухвалити рішення про те, що у разі виходу з ладу РРО або відключення електроенергії він не проводитиме розрахункових операцій, допоки не підключить резервний РРО або не відновиться постачання електроенергії. Щоб повідомити орган контролю про це рішення, він має подати реєстраційну заяву (далі — заява № 1-РРО). У цьому разі суб’єкт господарювання має право не реєструвати та не зберігати книги обліку розрахункових операцій (далі — КОРО) та розрахункові книжки. Для таких РРО у реєстраційному посвідченні зазначають: «КОРО на цей РРО не реєструвалася. У випадках виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється».
У разі виходу з ладу РРО або тимчасової відсутності електроенергії такі суб’єкти господарювання не мають права проводити розрахункові операції. Водночас за потреби вони можуть скасувати реєстрацію КОРО та припинити її застосування.
Щоб скасувати реєстрацію КОРО на РРО, суб’єкт господарювання має подати до ДПС за місцем реєстрації КОРО відповідну заяву (далі — заява № 2-КОРО). Строк подання заяви — не пізніше ніж за два робочих дні з дня, коли виникли підстави для скасування. ДПС не пізніше ніж наступного робочого дня з дня, коли отримала заяву № 2-КОРО, скасовує реєстрацію КОРО. Для цього вона вносить відповідні дані до інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС.
У разі зміни даних, які зазначають у реєстраційному посвідченні, суб’єкт господарювання або його представник упродовж п’яти робочих днів, що настають за днем, коли виникли зміни, має подати до ДПС за місцем реєстрації РРО:
- реєстраційну заяву № 1-РРО з позначкою «Перереєстрація»;
- реєстраційне посвідчення.
Якщо підстав для відмови немає, ДПС не пізніше ніж за два робочих дні з дня, коли отримала реєстраційну заяву:
- перереєструє РРО (тобто внесе зміни до інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС);
- видасть суб’єкту господарювання нове реєстраційне посвідчення.
Отже, суб’єкт господарювання може повідомити орган контролю про те, що вирішив не застосовувати КОРО:
- на етапі реєстрації РРО — для цього має подати заяву № 1-РРО і в її розділі 8 поставити позначки про те, що КОРО на цей РРО не реєструють. У реєстраційному посвідченні ДПС зазначить, що КОРО на цей РРО не реєстрували;
- під час експлуатації РРО — для цього має подати заяву № 2-КОРО, щоб скасувати реєстрацію КОРО, що зареєстрував на цей РРО. Коли ДПС отримає заяву № 1-РРО з позначкою «Перереєстрація» та реєстраційне посвідчення, то видасть нове реєстраційне посвідчення. У ньому зазначить, що КОРО на цей РРО не реєстрували.
За інформацією Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків
Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.
Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!