Дії платників податку та СГ, які з 01 липня 2019 року не підпадають під визначення платників податку?
Запитання
Які дії повинні здійснити платники податку та суб’єкти господарювання, які з 01 липня 2019 року не підпадають під визначення платників податку, стосовно залишків пального, що обліковуються в системі електронного адміністрування реалізації пального?
Відповідь
Форма та порядок заповнення акцизної накладноїВідповідно до п. 23 підрозд. 5 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) для розподілу обсягів залишків пального, що обліковуються у платників податку в системі електронного адміністрування реалізації пального (далі – СЕРАП), між акцизними складами/акцизними складами пересувними, де такі обсяги залишків пального знаходяться фактично станом на 01 липня 2019 року:
- платники податку та суб’єкти господарювання, які з 01 липня 2019 року не підпадають під визначення платників податку відповідно до п. 212.1 ст. 212 ПКУ та у яких станом на 16 липня 2019 року в СЕРАП обліковуються обсяги залишків пального, зобов’язані скласти акцизні накладні в двох примірниках на такі обсяги пального, перший примірник зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) з 16 до 20 липня 2019 року (включно), із зазначенням в акцизних накладних акцизних складів/акцизних складів пересувних, де такі обсяги пального фактично знаходилися станом на 01 липня 2019 року, та розпорядників таких акцизних складів/акцизних складів пересувних шляхом заповнення обов’язкових реквізитів акцизної накладної, передбачених підпунктами «г», «ґ», «з» та «и» п. 231.1 ст. 231 ПКУ;
- після виконання платником податку вимог п.п. «а» п. 23 підрозд. 5 розд. ХХ ПКУ щодо відповідного розпорядника акцизного складу/акцизного складу пересувного такий розпорядник акцизного складу/акцизного складу пересувного зобов’язаний з 16 до 22 липня 2019 року (включно) зареєструвати в ЄРАН другий примірник отриманої акцизної накладної, складеної платником податку згідно з п.п. «а» п. 23 підрозд. 5 розд. ХХ ПКУ.
ЗІР, категорія 116.13
З 1 липня стартує оновлена система електронного адміністрування пального . Та не думайте, що зміни торкнуться лише виробників та трейдерів. За новими правилами адмініструвати повинні суб’єкти господарювання, які використовують пальне у власній діяльності. А за порушення правил передбачили штрафи до 1 млн грн. Чи потрапили ви у коло «щасливчиків», чи треба зареєструвати акцизний склад та отримати ліцензію?