Як заповнюється уточнюючий Розрахунок частини чистого прибутку?
Запитання
Як заповнюється уточнюючий Розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, у разі заниження (завищення) частини чистого прибутку (доходу) за минулий податковий (звітний) рік?
Відповідь
Як скласти уточнюючу декларацію з податку на прибуток
Відповідно до ст. 1 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), ПКУ регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, визначає їх вичерпний перелік, що справляються в Україні, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Статтями 9 та 10 ПКУ визначено вичерпний перелік загальнодержавних і місцевих податків і зборів. В переліку загальнодержавних податків (зборів), встановлених у вказаних статтях, відсутній такий податок (збір) як «частина чистого прибутку (доходу)».
Оскільки «частина чистого прибутку (доходу)» не є податковим платежем, то, відповідно, порядок виправлення помилок, визначений ст. 50 ПКУ для уточнення показників Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, затверджений наказом ДПА від 16.05.2011 № 285 (далі – Розрахунок) не застосовується.
Нормативно-правовими актами, які регулюють порядок справляння частини чистого прибутку (доходу) до бюджету є, зокрема, Закон України від 21 вересня 2006 року № 185-V «Про управління об’єктами державної власності» зі змінами та доповненнями, постанова Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 року № 138 «Про затвердження Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями» зі змінами та доповненнями.
Формою Розрахунку не передбачено подання уточнюючого розрахунку.
Роз’яснення стосовно виправлення самостійно виявлених помилок у Розрахунку викладено у листі ДПС України від 19.04.2012 № 11361/7/15-1217.
► адміністрування податків та перевірки ► нове в оплодаткуванні платників податку на прибуток ► трансфертне ціноутворення ► зміни з ПДВ ► РРО-тиск ► уточнюючі корективи з ЄСВ та ПДФО та об’єднання двох звітів