Як визначати посадовий оклад головної медсестри КНП
Запитання
Чи обов’язково посадовий оклад головної медсестри КНП повинен бути вищим за зарплати інших медсестер?
Відповідь
✍ Зразки проведень, як виправити в обліку зарплатні помилки
Назва професії «головна медична сестра» належить до групи «Керівники підрозділів охорони здоров’я» і має код КП 1229.5 (Національний класифікатор України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затверджений наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327).
До завдань та обов’язків головної медичної сестри належать:
- участь в організації лікувально-профілактичної та адміністративно-господарської діяльності закладу;
- організація роботи з добору і розстановки молодших спеціалістів з медичною освітою та молодшого медичного персоналу;
- раціональна організація праці молодших спеціалістів з медичною освітою і молодшого медичного персоналу закладу;
- керування роботою підлеглого персоналу щодо виконання призначень лікарів, правил прийому і виписки хворих, догляду за пацієнтами;
- розроблення і впровадження заходів щодо підвищення кваліфікації молодших спеціалістів з медичною освітою, а також спеціальної підготовки на робочих місцях молодших медичних сестер;
- контроль своєчасної атестації молодших спеціалістів з медичною освітою;
- контроль, облік, розподіл, витрати і зберігання матеріалів і медикаментів тощо (Випуск 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом МОЗ від 29.03.2002 № 117).
Отже, посада головної медичної сестри є керівною та відповідальною. І це слід враховувати під час визначення розміру посадового окладу. Він має бути вищий за посадові оклади підлеглих працівників.
Однак у багатьох КНП і після реорганізації залишають систему оплати праці на основі ЄТС і встановлюють посадові оклади за Умовами оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затвердженими наказом Мінсоцполітики, МОЗ від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови).
У цьому разі посадовий оклад головної медичної сестри визначають за Схемою тарифних розрядів посад керівних працівників, що встановлюють за групами з оплати праці (п. 2.2.1, додаток 2 Умов).
Приміром, центральні районні лікарні розподіляють на групи з оплатою праці керівних працівників за чисельністю прикріпленого населення:
- понад 100 тис. чол. — І група;
- від 50 до 100 тис. чол. — ІІ група;
- від 30 до 50 тис. чол. — ІІІ група;
- до 30 тис. чол. — IV група (поз. 4 табл. 1 додатка 2 Умов).
Тарифний розряд для посади головної медичної сестри встановлюють відповідно до групи:
- І група — 12 тарифний розряд;
- ІІ та ІІІ групи — 11 розряд;
- IV група — 10 (п. 2.2.1 Умов).
Посадовий оклад, що відповідає тарифному розряду за групою з оплати праці, підвищують за наявності кваліфікаційної категорії (п. 2.4.1 Умов).