Чи можна розраховуватися з нерезидентами через іноземні рахунки

1253

Запитання

Чи має право суб’єкт господарювання, який став на облік в органі контролю, сплачувати податки із закордонних розрахункових рахунків?

Відповідь

СПЕЦПРОЄКТ. Робота та держпідтримка бізнесу в умовах воєнного стану

Суб’єкти господарювання, які перебувають на обліку в органі контролю, можуть сплачувати податки з розрахункових рахунків, що відкрили за кордоном, з урахуванням положень бюджетного та податкового законодавства України.

Податки та інші доходи держбюджету зараховують безпосередньо на єдиний казначейський рахунок. Їх не можна акумулювати на рахунках органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, за винятком установ України, які функціонують за кордоном (п. 4 ст. 45 Бюджетного кодексу України).

Фізичні та юридичні особи — резиденти мають право:

  • укладати угоди з резидентами та нерезидентами;
  • виконувати зобов’язання за цими угодами в національній чи іноземній валюті, зокрема, відкривати рахунки у фінустановах інших країн.

Розрахунки за зовнішньоекономічними операціями здійснюють винятково через рахунки в банках (п. 16 розд. I Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, затвердженого постановою НБУ від 02.01.2019 № 5; далі — Положення № 5).

Грошові кошти від нерезидента за операціями резидента з експорту товарів підлягають зарахуванню на рахунок резидента в Україні в банку України (п. 23 Положення № 5).

Отже, кошти за операціями суб’єктів господарювання — резидентів, зокрема з експорту, підлягають зарахуванню на рахунки резидентів у банках України.

Казначейство, щоб відобразити в обліку виконання держбюджету гривневого еквівалента надходжень іноземної валюти, відкриває бюджетні рахунки за відповідними балансовими рахунками та кодами бюджетної класифікації (пп. 2.3 розд. ІІ Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Мінфіну від 22.06.2012 № 758).

Тож суб’єкт господарювання, зокрема нерезидент, який перебуває на обліку в органі контролю, в окремих випадках може сплачувати податки з розрахункових рахунків, що відкрив за кордоном.

За інформацією Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків


Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заповнення та подання звіту про експорт (імпорт) послуг (форма № 9-ЗЕЗ (квартальна))

Експорт-імпорт послуг є постійним об’єктом дослідження у статистичних щорічниках. Ці дані отримують із форми № 9-ЗЕЗ. З’ясуємо, хто й як складає звіт про експорт (імпорт) послуг
31830

Оферта: що це та як оформити

Оферта як пропозиція укласти угоду, як використовувати оферту у ЗЕД, якими бувають оферти, структура оферти, контроферта та прийняття угоди — акцепт оферти. Публічна оферта як необхідність у діяльності інтернет-магазину. Ці та інші питання — в огляді
3909

Інвойс: зразок

Особи, які провадять зовнішньоекономічну діяльність, щодня мають справу з інвойсом. Мінфін визнає його первинним документом. А податківці вимагають додатково складати до інвойсу акт виконаних робіт, податкову накладну чи рахунок-фактуру. Чия позиція в пріоритеті та що робити на практиці? Усе пояснить експерт
68177

Підакцизні товари в Україні 2025

Які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2025 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції – у цьому огляді. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
71159

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
98914