Чи сплачувати екоподаток сільгосппідприємству, яке має склад ПММ

1196

Запитання

Сільгосппідприємство має склад ПММ — цистерну, в якій зберігає пальне, що використовує для власних потреб. Чи є платником екологічного податку таке підприємство?

Відповідь

Відповідають Олександр Швець та Ольга Шара, експерти з питань обліку та оподаткування, Київ


Агрозміни у НП(С)БО: як застосовувати

Так. Пояснимо.

Чи сплачувати екоподаток сільгосппідприємству, яке має склад ПММ

Очевидно, склад ПММ (цистерна) зберігає свої просторові координати, тому вписується у поняття стаціонарного джерела забруднення. Причому відсутність дозволу не впливає на необхідність сплати екологічного податку.

Наприклад, у категорії 117.03 ЗІР податківці зазначили, що обсяги викидів платники екологічного податку визначають самостійно, навіть якщо немає дозволу.

Органи контролю можуть залучати працівників Держекоінспекції для перевірки правильності визначення платниками податку фактичних обсягів викидів стаціонарними джерелами забруднення (п. 250.12 ПКУ).

Тобто, навіть якщо сільгосппідприємство не визначить обсяг викидів і не нарахує екологічний податок самостійно, за нього може це зробити податкова, запросивши відповідних спеціалістів.

Щоб уникнути непорозумінь, сільгосппідприємство може отримати дозвіл і платити екологічний податок згідно з даними щодо викидів, які наведені у дозволі. Якщо дозвіл сільгосппідприємство не отримало та не хоче сперечатися з податковою, воно може розрахувати обсяг викидів самостійно, використовуючи методики, наведені у спеціалізованій літературі.

Наприклад, на практиці для розрахунків використовують Збірник методик за розрахунком змісту забруднюючих речовин у викидах неорганізованих джерел забруднення атмосфери, УкрНТЕК, 1994 р.

Масовий викид в атмосферу забруднюючих речовин з резервуарів за рахунок випаровування (кг/год) розраховують за формулою:

Формула розрахунку масового викиду в атмосферу забруднюючих речовин

СКАЧАТИ ФОРМУЛУ ⏩

Для наведених показників отримуємо кількість викидів забруднюючих речовин за годину:

Кількість викидів забруднюючих речовин за годину

ДІЗНАТИСЯ ПОВНУ ВІДПОВІДЬ ⏩


Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як укласти договір оренди сільськогосподарської техніки

Усі суб’єкти господарювання, що реалізують пальне, стали платниками акцизного податку. Навіть передачу пального виконавцеві за договором підряду податківці розцінюють як реалізацію. Тож фермери, які передають виконавцеві власне пальне за договором підряду, мають сплачувати акциз. Аби уникнути непорозумінь з податківцями, замість договору підряду укладіть договір оренди сільгосптехніки. Підкажемо, що врахувати
5712

Договір контрактації сільськогосподарської продукції

Одна з форм державної підтримки сільськогосподарського виробника — це закупівля в нього продукції. Один зі способів оформити таку закупівлю — договір контрактації. У консультації розповімо про суть такого договору, його правове регулювання, істотні умови, відмінності від інших договорів, а також знайдете зразок договору контрактації
17569

Облікова політика сільськогосподарського підприємства 2024

Облікова політика — внутрішній документ агропідприємства. Проте норми, які підприємство закладає до облікової політики, можуть як допомогти врятувати від ризиків, так і зашкодити. Скористайтеся порадами експерта та готовим зразком, які допоможуть провести аудит власного наказу про облікову політику
4743

Преміювання аграріїв: як заохотити працівників і зекономити на податках

Уже котрий рік поспіль аграрії збирали врожай за несприятливих погодних умов, а інколи під час обстрілів і в небезпечних умовах через замінування. Тож роботодавцям варто подбати про преміювання, заохочення та подарунки для працівників до майбутніх свят
894

Зібрали врожай овочів і фруктів: як задокументувати, облікувати та оподаткувати

Агропідприємство зібрало врожай овочів і фруктів. Як оцінити готову продукцію та відходи, а також задокументувати, облікувати та оподаткувати зібраний урожай, розповість експерт
72