Чи обкладаються ПДФО надбавки за роз’їзний характер роботи

389

Запитання

Чи обкладаються ПДФО доплати (надбавки) до посадових окладів працівників за роз’їзний (пересувний) характер роботи, якщо такі доплати (надбавки) передбачені трудовим або колективним договором?

Відповідь

Доплати (надбавки) до посадових окладів працівників за роз’їзний (пересувний) характер роботи у розмірах, передбачених трудовим або колективним договором, включають до складу заробітної плати та оподатковують у її складі ПДФО відповідно до підпункту 164.2.1 Податкового кодексу України за ставкою 18%.

За інформацією ДПС у Дніпропетровській області

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оплачувати роботу у нічний час

Оплата праці за роботу в нічний час — державна гарантія. Зневага до неї може дорого коштувати роботодавцеві та його посадовим особам. Розглянемо ситуацію, коли три працівники відпрацювали однакову кількість години у місяці та мають ідентичний оклад. Припустимо, один працював лише вдень, другий — вдень і ввечері, а третій — удень і вночі. Оплата їх праці різнитиметься. Пояснимо чому і на скільки
36319

Прожитковий мінімум 2024: розмір, таблиця, визначення

Прожитковий мінімум – це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги по безробіттю, аліментів. Також він використовується в оподаткуванні. Прожитковий мінімум з 1 січня 2024 року зріс. Тепер розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3028 грн. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум 2024, – в огляді
45772

Перехідні відпускні: нарахування та облік

Часто відпустка працівника починається в одному місяці, а закінчується в іншому. Однак відпускні виплачують однією сумою незалежно від того, вписується відпустка у межі одного місяця, чи ні. Розглянемо, як це впливає на розрахунок відпускних, їхнє оподаткування та відображення в об’єднаній звітності (Додаток Д1, Додаток 4ДФ)
50850

Наказ про підвищення посадових окладів: чи можна від нього відмовитися

Із 01.04.2024 учергове підвищився розмір мінімальної зарплати. У зв’язку з цим деякі підприємства підвищуватимуть працівникам оклади. Експерт пояснив, чи достатньо роботодавцеві лише внести зміни до штатного розпису, а працівникам — дізнатися про підвищення за фактом виплати більшої зарплати
1198