У березні 2023 року працівник був у відрядженні з 09.03–12.03.2025. У зв'язку з тим, що у відрядження він вибув у вихідний день, йому надали інший день відпочинку після повернення — 14.03.2025. У травні 2025-го працівник йде у відпустку. Чи вилучати з розрахункового періоду інший день відпочинку (14.03.2025) при розрахунку відпускних?
Яким чином платник податків може виправити помилку, допущену у рядках «Працювало за трудовими договорами» та/або «Працювало за цивільно-правовими договорами» при поданні додатка 4ДФ до Розрахунку з типом «Звітний новий»/«Уточнюючий»?
Чи повинна юридична особа — покупець відобразити в додатку 4ДФ до Розрахунку дохід, виплачений на користь фізичної особи — резидента за придбання інвестиційного активу у вигляді частки в статутному капіталі (корпоративних прав) іншої юридичної особи?
Який період брати для розрахунку оплати додаткової відпустки учаснику бойових дій: як для щорічної за 12 попередніх місяців чи з дня прийняття на роботу?
Як правильно оплатити тимчасову непрацездатність працівника, якщо для нього сформували два е-лікарняних поспіль. Рахувати одну середню зарплату чи дві?
Чи мають право контролюючі органи вимагати обов’язкове нарахування мінімальної заробітної плати та утримання з її розміру ПДФО?
Основний нормативний документ, що регулює оподаткування сум на відрядження – це Податковий кодекс. На жаль, він максимально лаконічний і не дає відповідей на певні практичні питання. Тож де шукати відповіді?
Працівник підприємства втратив трудову книжку. Чи можна використовувати для обчислення страхового стажу до 2004 року при оплаті лікарняних оцифровану трудову книжку працівника?
Чи є об’єктом оподаткування військовим збором сума коштів, видана на відрядження або під звіт, яка надміру витрачена та не повернута в установлені законодавством терміни?
Від якої суми доходів благодійної організації розраховуються 20 відсотків адміністративних витрат: що надійшли на розрахунковий рахунок? Чи враховується безкоштовно отримана допомога?