Які особливості проведення камеральної перевірки

28

Запитання

Чим камеральна перевірка відрізняється від інших, чи приїжджають податківці на підприємство під час її проведення, чи має платник погодитись на перевірку стосовно нього, що перевіряють, які строки може проводитись перевірка декларацій, як бути платникові, коли він не згоден з результатами?

Відповідь

Ваш захист від податкового тиску ⚡️

1. Чим камеральна перевірка відрізняється від інших? Чи приїжджають податківці на підприємство під час її проведення?

Камеральні перевірки — це ті, котрі проводять у приміщенні контролерів виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях та інших інформаційних даних податкової служби.

2. Чи має платник погодитись на перевірку стосовно нього?

Згода платника податків та його присутність під час такої перевірки не обов’язкова. Крім того, для її проведення податковому координатору не потрібні будь-які спеціальні рішення керівника органу або направлення.

3. Що саме перевіряють під час камералки?

Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.

Її мета — виявити в поданій звітності, інших даних систем електронного адміністрування, єдиних реєстрів арифметичні та/або методологічні помилки, або інші відомості, які призвели до заниження або завищення податкового зобов’язання або посвідчують інші реєстраційні порушення, які доводять склад податкового правопорушення.

4. В які строки може проводитись перевірка декларацій?

Перевірку податкових декларацій або уточнюючих розрахунків відповідно до ст. 76ПКУ проводять лише протягом 30 к. дн., що настають за останнім днем граничного строку їх подання. А у разі несвоєчасного подання звітності — 30 к. дн. за днем їх фактичного подання. Камеральну перевірку з інших питань здійснюють з урахуванням строків давності.

5. Як бути платникові, коли він не згоден з результатами?

Якщо висновки перевірки не вважаєте правильними, маєте право відповідно до ст. 86 ПКУ подати свої заперечення до податкової протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання акту. Їх розглянуть упродовж 10 робочих днів.

Якщо хочете брати участь у розгляді заперечень, зазначте про це в запереченні або в листі про надання додаткових документів. В такому разі податкова повідомить про місце і час проведення розгляду заперечень.

Заперечення є невід’ємною частиною матеріалів перевірки, та результати розгляду заперечень обов’язково враховують під час винесення податкового повідомлення-рішення.

За інформацією Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19742

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
34597