Податкова перевірка виявила порушення термінів подання № 20-ОПП: яким буде штраф

1128

Запитання

Яка відповідальність передбачена за порушення термінів подання повідомлення за формою № 20-ОПП?

Відповідь

Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП наведене у додатку 10 до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588 (далі — Порядок № 1588).

Повідомлення № 20-ОПП подають протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об’єктів оподаткування до податкової за основним місцем обліку платника (пункт 8.4 розділу VIII Порядку № 1588).

За неподання заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухобліку та/або складення податкової звітності, відповідно до вимог, встановлених Податковим кодексом України (ПК), — накладають штраф на самозайнятих осіб у розмірі 340 грн, на юросіб, відокремлені підрозділи юрособи чи юрособу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, — 1 020 грн (п. 117.1 ПК).

У разі не усунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої застосували штрафи за таке порушення, — накладають штраф на самозайнятих осіб у розмірі 680 грн, на юросіб, відокремлені підрозділи юрособи чи юрособу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, — 2 040 грн.

Платник зобов’язаний подавати повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадить діяльність, за формою № 20-ОПП кожного разу після реєстрації, створення чи відкриття нових об’єктів оподаткування або об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням або через які провадить діяльність.

Якщо в ході документальної перевірки ДПС виявить порушення термінів подання кількох повідомлень про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, або через які проводять діяльність, за формою № 20-ОПП, то накладе штраф по кожному такому факту в розмірах, встановлених пунктом 117.1 ПК.

За інформацією ДПС в Одеській області

Безплатний вебінар для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Довідка про відсутність податкової заборгованості: як отримати

Процедура та способи отримання від ДПС довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів. Зразок заповнення заяви про надання довідки про відсутність заборгованості. Строки видачі довідки про відсутність податкової заборгованості. Алгоритм отримання довідки в електронній формі з QR-кодом
42

Зміна головбуха: як передати справи

Головбух, на відміну від пересічного офісного працівника, відповідає за ведення бухобліку, своєчасне подання звітів, а зазвичай ще й має право підписувати банківські документи. Тому, коли вас чекає зміна головного бухгалтера на підприємстві, зважте на поради експерта і скористайтеся зразками документів, щоб передати справи
2041

Самозайняті особи: облік та оподаткування

Хто може бути самозайнятою особою, які податки сплачує самозайнята особа, можливості здійснення трудової діяльності, про умови оподаткування доходів та витрат самозайнятих осіб, до яких належить фізичні особи-підприємці та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність. Ці та інші питання – в цьому огляді
198

Електронний підпис: види та використання

Електронний підпис — це заміна традиційного підпису «від руки». В його основі лежить криптографічний захист електронних даних з використанням особистого ключа особи, яка підписує документ. Які існують види електронного підпису, які з них обов’язкові і в яких ситуаціях, який підпис вимагає ДПС, що таке захищений носій і токени та їхні альтернативи
53351