Як подати повідомлення про використання/відмову від використання єдиного рахунку

594

Запитання

Яким чином та за якою формою подається до контролюючого органу повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунку?

Відповідь

Повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунку (далі — Повідомлення) подає платник в електронній формі через електронний кабінет у порядку, що встановили статтею 42-1 Податкового кодексу України.

Платник має право повідомити про використання або про відмову від використання єдиного рахунку один раз протягом календарного року.

Використання єдиного рахунку платником розпочинається з дня, наступного за днем подання Повідомлення.

Кабмін постановою від 10.05.2024 № 532 вніс зміни до Порядку функціонування єдиного рахунка, затвердженого постановою від 29.04.2020 № 321. Зокрема, змінами уточнили, що використання єдиного рахунка платником розпочинається не пізніше робочого дня, що настає за днем подання ним повідомлення про використання єдиного рахунка.

У разі відмови платника податків від використання єдиного рахунку таке використання припиняється починаючи з першого числа місяця наступного календарного року.

На сьогодні електронну форму такого повідомлення оприлюднили на офіційному вебпорталі ДПС в Реєстрі електронних форм податкових документів (перелік сервісних запитів) для фізосіб та юросіб.

Повідомлення подавайте в е-формі через Е-кабінет за формою J/F1307001.

За інформацією ДПС у Сумській області

Безплатний вебінар для бухгалтерів

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Довідка про відсутність податкової заборгованості: як отримати

Процедура та способи отримання від ДПС довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів. Зразок заповнення заяви про надання довідки про відсутність заборгованості. Строки видачі довідки про відсутність податкової заборгованості. Алгоритм отримання довідки в електронній формі з QR-кодом
42

Зміна головбуха: як передати справи

Головбух, на відміну від пересічного офісного працівника, відповідає за ведення бухобліку, своєчасне подання звітів, а зазвичай ще й має право підписувати банківські документи. Тому, коли вас чекає зміна головного бухгалтера на підприємстві, зважте на поради експерта і скористайтеся зразками документів, щоб передати справи
2041

Самозайняті особи: облік та оподаткування

Хто може бути самозайнятою особою, які податки сплачує самозайнята особа, можливості здійснення трудової діяльності, про умови оподаткування доходів та витрат самозайнятих осіб, до яких належить фізичні особи-підприємці та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність. Ці та інші питання – в цьому огляді
198

Електронний підпис: види та використання

Електронний підпис — це заміна традиційного підпису «від руки». В його основі лежить криптографічний захист електронних даних з використанням особистого ключа особи, яка підписує документ. Які існують види електронного підпису, які з них обов’язкові і в яких ситуаціях, який підпис вимагає ДПС, що таке захищений носій і токени та їхні альтернативи
53351