Як подати повідомлення про використання/відмову від використання єдиного рахунку

895

Запитання

Яким чином та за якою формою подається до контролюючого органу повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунку?

Відповідь

Повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунку (далі — Повідомлення) подає платник в електронній формі через електронний кабінет у порядку, що встановили статтею 42-1 Податкового кодексу України.

Платник має право повідомити про використання або про відмову від використання єдиного рахунку один раз протягом календарного року.

Використання єдиного рахунку платником розпочинається з дня, наступного за днем подання Повідомлення.

Кабмін постановою від 10.05.2024 № 532 вніс зміни до Порядку функціонування єдиного рахунка, затвердженого постановою від 29.04.2020 № 321. Зокрема, змінами уточнили, що використання єдиного рахунка платником розпочинається не пізніше робочого дня, що настає за днем подання ним повідомлення про використання єдиного рахунка.

У разі відмови платника податків від використання єдиного рахунку таке використання припиняється починаючи з першого числа місяця наступного календарного року.

На сьогодні електронну форму такого повідомлення оприлюднили на офіційному вебпорталі ДПС в Реєстрі електронних форм податкових документів (перелік сервісних запитів) для фізосіб та юросіб.

Повідомлення подавайте в е-формі через Е-кабінет за формою J/F1307001.

За інформацією ДПС у Сумській області


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Клуб білого бізнесу: які переваги статусу учасника

Розглянемо, як функціонує Клуб білого бізнесу. Особливу увагу приділимо перевагам, ризикам та зобов’язанням учасників. Проаналізуємо причини, через які частину підприємств у переліку приховують
1506

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і порядок заповнення

Існує спеціальна обов’язкова заява про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
361456

Календар бухгалтера на лютий 2025

2025-й рік розпочинає свій другий місяць. Аби він не був найлютішим через неподані звіти й несплачені податки, варто проглянути виробничий календар на лютий 2025 та податковий календар 2025
41531