Як подати повідомлення про використання/відмову від використання єдиного рахунку

640

Запитання

Яким чином та за якою формою подається до контролюючого органу повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунку?

Відповідь

Повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунку (далі — Повідомлення) подає платник в електронній формі через електронний кабінет у порядку, що встановили статтею 42-1 Податкового кодексу України.

Платник має право повідомити про використання або про відмову від використання єдиного рахунку один раз протягом календарного року.

Використання єдиного рахунку платником розпочинається з дня, наступного за днем подання Повідомлення.

Кабмін постановою від 10.05.2024 № 532 вніс зміни до Порядку функціонування єдиного рахунка, затвердженого постановою від 29.04.2020 № 321. Зокрема, змінами уточнили, що використання єдиного рахунка платником розпочинається не пізніше робочого дня, що настає за днем подання ним повідомлення про використання єдиного рахунка.

У разі відмови платника податків від використання єдиного рахунку таке використання припиняється починаючи з першого числа місяця наступного календарного року.

На сьогодні електронну форму такого повідомлення оприлюднили на офіційному вебпорталі ДПС в Реєстрі електронних форм податкових документів (перелік сервісних запитів) для фізосіб та юросіб.

Повідомлення подавайте в е-формі через Е-кабінет за формою J/F1307001.

За інформацією ДПС у Сумській області


Вебінар для бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Довідка за формою № 34-ОПП

Актуальний бланк форми № 34-ОПП, а також пояснення кому і коли її подавати — в консультації
8788

Неможливість виконувати податкові обов’язки – як підтвердити

Як підвередити неможливість виконувати свої податкові обов’язки під час війни, аби не було штрафів за невчасне декларування та несплату податків? Від Мінфіну вже вийшов відповідний Порядок. У статті розглянемо, які підстави він надає; які заяви, повідомлення та підтверджуючі документи для цього потрібні; коли та як їх подавати
17683

«Клуб білого бізнесу»: що варто знати

Президент України підписав Закон про «клуб білого бізнесу». Ще чекаємо на офіційне опублікування документа. Проте вже тепер ви маєте змогу оцінити, чи приймуть вас до клубу білого бізнесу і на які привілеї зможете розраховувати
209

Коли виникає податкова застава та як її позбутися

Несплата, прострочення податкових платежів. Що далі? Звичайно, це вже та ситуація, яку краще не допускати. Однак у господарському житті все можливо, як свідомо, так і через необачність. А далі – податкова застава, з першого ж дня податкового боргу. Що це значить? Які обмеження на операції з майном підприємства виникають та як позбутися податкової застави? Відповіді на питання – у цьому огляді
14994