Як подати повідомлення про використання/відмову від використання єдиного рахунку

988

Запитання

Яким чином та за якою формою подається до контролюючого органу повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунку?

Відповідь

Повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунку (далі — Повідомлення) подає платник в електронній формі через електронний кабінет у порядку, що встановили статтею 42-1 Податкового кодексу України.

Платник має право повідомити про використання або про відмову від використання єдиного рахунку один раз протягом календарного року.

Використання єдиного рахунку платником розпочинається з дня, наступного за днем подання Повідомлення.

Кабмін постановою від 10.05.2024 № 532 вніс зміни до Порядку функціонування єдиного рахунка, затвердженого постановою від 29.04.2020 № 321. Зокрема, змінами уточнили, що використання єдиного рахунка платником розпочинається не пізніше робочого дня, що настає за днем подання ним повідомлення про використання єдиного рахунка.

У разі відмови платника податків від використання єдиного рахунку таке використання припиняється починаючи з першого числа місяця наступного календарного року.

На сьогодні електронну форму такого повідомлення оприлюднили на офіційному вебпорталі ДПС в Реєстрі електронних форм податкових документів (перелік сервісних запитів) для фізосіб та юросіб.

Повідомлення подавайте в е-формі через Е-кабінет за формою J/F1307001.

За інформацією ДПС у Сумській області

додаток

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Індивідуальна податкова консультація: навіщо потрібна, як отримати

Індивідуальна податкова консультація — це ваш порятунок чи проблема? У кожній ситуації своя відповідь на це запитання. Та перш ніж ухвалити рішення подати запит про ІПК, зважте всі «за» і «проти». А ми вам у цьому допоможемо
10943

Клуб білого бізнесу: які переваги статусу учасника

Розглянемо, як функціонує Клуб білого бізнесу. Особливу увагу приділимо перевагам, ризикам та зобов’язанням учасників. Проаналізуємо причини, через які частину підприємств у переліку приховують
2599