Організація новорічного корпоративу на замовлення: акцизний податкок, документальне оформлення, розрахунки готівкою
Запитання
Підприємство надає послуги з гри у боулінг та має бар і кухню. Часто-густо юрособи замовляють у нього проведення корпоративних заходів — приємний «симбіоз» бенкета із грою у боулінг. Умовою проведення корпоративу є 100%-ва попередня оплата за рахунком-фактурою, складеним згідно із заявкою. Призначенням платежу є «організація корпоративного заходу». Певна річ, замовники вимагаюсь, щоб жодної згадки про алкогольні напої не було ані в рахунку-фактурі, ані в платіжному чи розрахунковому документі на суму попередньої оплати. Що буде з «роздрібним» акцизним податком? Адже алкогольні напої — товар підакцизний. Як правильно оформити корпоратив документально, щоб бухгалтери обох сторін були задоволені? Чи будуть в організатора корпоративу проблеми, якщо замовник захоче розрахуватися з ним готівкою?
Відповідь
На запитання наших читачів відповідає Олег Радченко, експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
Як бачимо, запитання не зовсім прості, й із кожним потрібно розбиратися детально.
Новорічним корпоративом дуже приємно закінчити, як правило, проблемний старий рік і перейти у новий, сподіваючись, що він принесе успіх та процвітання й фірмі, і її працівникам. Огранізатори цих заходів також із нетерпінням чекають на свята, адже корпоративи приносять неабиякий дохід. Але у гонитві за ним слід пам’ятати, що помилки у документальному оформленні та розрахунках із замовниками можуть спричинити не лише неабиякі штрафні санкції, а навіть сплату «чужих» податків.
На нашу думку, попри те що дописувач ставить на перше місце надання послуг із гри у боулінг, насправді всі його запитання стосуються діяльності закладу ресторанного господарства. Тому розглянемо їх зважаючи саме на цей чинник. А для тих, хто сумнівається, нагадаємо, що ресторанне господарство — це вид економічної діяльності суб’єктів господарської діяльності з надання послуг щодо задоволення потреб споживачів у харчуванні з організацією дозвілля або без нього (п. 1.3 Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства, затверджених наказом Мінекономіки від 24.07.2002 № 219; далі — Правила № 219). Тож діяльність нашого читача повністю відповідає терміну «ресторанне господарство».