Операція не є реалізацією пального на час дії воєнного стану: які податкові наслідки
Запитання
Які податкові наслідки мають операції, що не вважають реалізацією пального на період дії правового режиму воєнного чи надзвичайного стану?
Відповідь
За операціями, які на період дії правового режиму воєнного чи надзвичайного стану не вважають реалізацією пального, не виникатиме податкове зобов’язання з акцизного податку.
На такі операції у суб’єктів господарювання, які:
а) є платниками акцизного податку — виробниками пального або особами, які реалізують пальне, виникатиме обов’язок:
- складати заявку на поповнення (коригування) залишку пального та, відповідно, акцизну накладну, розрахунок коригування акцизної накладної на такі операції, які віднесені до втраченого пального (код операції для складання в одному примірнику — 2 (втрачене, зіпсоване, знищене пальне));
- відображати такі операції в додатку 1-1 та додатку 10 до декларації акцизного податку;
б) отримують пальне винятково для потреб власного споживання чи промислової переробки і є платниками акцизного податку з реалізації пального, — виникатиме обов’язок складати акцизну накладну на ці операції, які віднесені до втраченого пального (код операції для складання в одному примірнику — 2 (втрачене, зіпсоване, знищене пальне)).
При цьому не виникає обов’язку додаткового отримувати ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі для проведення таких операцій;
в) отримують пальне винятково для потреб власного споживання чи промислової переробки і не є розпорядниками акцизних складів — платниками акцизного податку з реалізації пального, — не виникатимуть обов’язки:
- отримувати ліцензію на право проведення оптової або роздрібної торгівлі пальним;
- реєструватися платниками акцизного податку та реєструвати акцизні склади;
- враховувати обсяги пального, безоплатно переданого на зазначені потреби, під час обрахунку обсягів, які суб’єкти господарювання мають право отримати протягом року на зберігання з метою використання виключно для потреб власного споживання (1000 куб. м, для платника єдиного податку четвертої групи — 10 000 куб. м).
Шановні бухгалтери, редакція «Головбух» працює для вас і у воєнний час. Відновили випуск електронних продуктів. Наша з вами головна мета — підтримати український бізнес у цей важкий час і зробити все від нас залежне задля спільної Перемоги. Передплачуйте ваші електронні журнали з вагомою знижкою у розмірі 50% на 6 місяців: Головбух, Головбух Агро, Головбух Медицина, а також експертно-правову систему "Експертус Головбух". Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі питання і під час воєнного стану, і після нашої Перемоги.
Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Будьмо на зв’язку щодня!