Чи може підприємець включити до витрат передоплату орендних платежів

816

Запитання

Чи має право ФОП-загальник включати до складу витрат суму сплачених протягом звітного року орендних платежів?

Відповідь

До переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів, належать, зокрема, інші витрати. До складу інших входять ті, що пов'язані з веденням господарської діяльності. Вони не зазначені у підпунктах 177.4.1 — 177.4.3 Податкового кодексу України (далі — ПК).

До таких витрат належать витрати на:

  • відрядження найманих працівників,
  • послуги зв'язку,
  • рекламу,
  • розрахунково-касове обслуговування,
  • оплату оренди,
  • ремонт та експлуатацію майна, що використовують в господарській діяльності,
  • транспортування готової продукції (товарів),
  • транспортно-експедиційні,
  • інші послуги.

Оподаткуванню підлягають доходи ФОПів, які отримані протягом календарного (звітного) року від провадження господарської діяльності (п. 177.1 ПК).

Підприємці повинні вести облік доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару (п .177.10 ПК). Такий облік можна вести в паперовому та/або електронному вигляді, зокрема через е-кабінет.

Типову форму, за якою здійснюють облік доходів і витрат, та порядок ведення такого обліку затвердили наказом Мінфіну від 13.05.2021 № 261.

Отже, ФОП має право вносити до складу витрат суму сплачених протягом календарного (звітного) року орендних платежів, якщо вони безпосередньо пов'язані з одержанням доходу, на підставі документального підтвердження факту їхньої сплати.

За інформацією ДПС у Черкаській області

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79181

Загальна система оподаткування ФОП 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
708112