Кількість знаків у ціні постачання податкової накладної

5821

Запитання

Для правильного розрахунку графи 8 податкової накладної у графі 7 змінено кількість знаків після коми з двох до чотирьох. Чи буде вважатись така податкова накладна складеною з помилками? Як її відкоригувати?

Відповідь

Відповідно до пункту 3 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 957 (у редакції наказу Мінфіну від 14.11.2014 № 1129) (далі — Порядок № 957), усі графи податкової накладної, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками.

Водночас пунктом 15 Порядку № 957 передбачено, що графа 7 заповнюється у гривнях з копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством. Тобто ціну постачання у графі 7 податкової накладної варто зазначати з двома знаками після коми, крім випадків, прямо передбачених чинним законодавством. У роз’ясненні податківців, розміщеному в ЗІР (категорія 101.19), йдеться лише про один випадок, коли у графі 7 податкової накладної може зазначатися числове значення з більшою кількістю знаків після коми, — у разі якщо ціни (тарифи) затверджено відповідними рішеннями уряду.

Проте можуть існувати й інші об’єктивні причини, коли виникає необхідність для правильного розрахунку обсягу постачання (графа 8) у графі 7 податкової накладної ставити більшу кількість знаків після коми, зокрема, якщо ціна у договорі встановлена в іноземній валюті. У такому разі при перерахунку інвалюти в гривні застосовується офіційний курс НБУ, який містить більше ніж два знаки після коми.

На нашу думку, важливіше правильно розрахувати обсяг постачання, який розраховують шляхом множення значень граф 6 та 7 та зазначають у відповідних графах 8-13 податкової накладної. Обсяг постачання має містити два знаки після коми. Тому для правильності його відображення застосовують правило математичного округлення, яке полягає у збільшенні відповідного знака на «1» (одиницю), якщо наступний за ним знак, який скорочується, дорівнює або перевищує «5» (п’ять).

Про це згадується у листі ДФС від 12.01.2016 № 358/6/99-99-19-03-02-15. У ньому зазначено, що розрахунок вартісного показника, у якому внаслідок добутку показників граф 6 та 7 податкової накладної отримується число, у якому кількість знаків після коми перевищує два, вважається правильним, якщо з метою скорочення такої кількості знаків до другого знака після коми округлення не призводить до збільшення такого знака на «1» (одиницю).

Попри те, що у листі наголос зроблено на кількісних показниках, що зазначаються у графі 6 податкової накладної, на нашу думку, не буде вважатись помилкою, якщо ціна у графі 7 податкової накладної матиме більше ніж дві цифри після коми. Адже значення графи 7 теж бере участь у розрахунку вартісного показника у графах 8-13 податкової накладної і так само, як і значення графи 6, впливає на правильність розрахунку показників цих граф.

Навіть якщо з цього приводу й будуть зауваження з боку податківців, коригувати таку податкову накладну немає необхідності. Адже згідно з пунктом 201.10 Податкового кодексу України (ПК) податкова накладна, що містить помилки в обов’язкових реквізитах, до яких підпунктом «є» пункту 201.1 ПК віднесено ціну постачання без урахування ПДВ, є підставою для віднесення покупцем сум ПДВ до податкового кредиту за умови, що такі помилки не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар або послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань.


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14274

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21731

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
295578