Як визначити роздрібну ціну тютюнових виробів, у т.ч. отриманих до 01.05.2022
Запитання
Як СГ роздрібної торгівлі визначають ціну продажу тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, в т.ч. отриманих до 1 травня 2022 року?
Відповідь
Продовжуємо допомагати бухгалтерам у воєнний час
Максимальні роздрібні ціни (МРЦ) — ціни, встановлені на підакцизні товари (продукцію) з урахуванням усіх видів податків (зборів) (пп. 14.1.106 Податкового кодексу України; ПК).
Акцизний податок із підакцизних товарів, що реалізували суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, не входять до МРЦ.
МРЦ на підакцизні товари (продукцію) для тютюнових виробів, тютюну, його промислових замінників та рідин, що використовуються в електронних сигаретах (далі — тютюнові вироби), встановлюють виробники або імпортери товарів (продукції) шляхом декларування цін у порядку, встановленому ПК.
До 01.01.2022 МРЦ визначали лише на тютюнові вироби, на які була встановлена адвалорна ставка акцизного податку (сигарети з фільтром, сигарети без фільтра (цигарки) та сигарили), із 01.01.2022 — на всі види тютюнових виробів, тютюн, його промислові замінники, рідини, що використовуються в електронних сигаретах.
Суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів не можуть продавати тютюнові вироби, на які встановлені МРЦ, за цінами, вищими за МРЦ, збільшені на суму роздрібного акцизного податку.
Під час обчислення акцизного податку із застосуванням адвалорних ставок базою оподаткування є, зокрема, вартість (із ПДВ та без урахування роздрібного акцизного податку) підакцизних товарів, що реалізували суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі (пп. 214.1.4 ПК).
Роздрібний акцизний податок із реалізації тютюнових виробів, вироблених зі 1 травня 2022 року, сплачують виробники та імпортери під час їх реалізації.
З метою оподаткування роздрібним акцизним податком для виробників та імпортерів тютюнових виробів базою оподаткування є, зокрема, вартість за МРЦ тютюнових виробів з урахуванням ПДВ та акцизного податку (пп. 214.1.5 ПК).
Коли в місці торгівлі тютюновими виробами є вироби одного найменування, на пачках, коробках та сувенірних коробках яких зазначені різні МРЦ, продавати такі тютюнові вироби слід за цінами, не вищими ніж ті, що зазначені на відповідних пачках, коробках та сувенірних коробках, збільшені на суму акцизного податку (п. 221.3 ПК).
Отже, коли під час визначення ціни, за якою суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі мають продавати тютюнові вироби та рідини, що використовуються в електронних сигаретах, враховуйте п’ятивідсотковий акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
Тютюнові вироби суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі продають за цінами, не вищими за МРЦ, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Для інших тютюнових виробів (окрім сигарет з фільтром, сигарет без фільтра (цигарок), сигарил), тютюну, його промислових замінників, вироблених до 01.01.2022, — за цінами, що встановили суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі (із ПДВ та п’ятивідсотковим акцизним податком).
Рідини, що використовуються в електронних сигаретах, суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі продають:
- вироблені до 01.01.2022 — за цінами, що встановили суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі (з ПДВ);
- вироблені починаючи з 01.01.2022 — не вищими за МРЦ;
- вироблені з 01.05.2022 — не вищими за МРЦ, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
За інформацією ЗІР, категорія 114.04
Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 6-ти місяців безплатного доступу до Головбух, Головбух Агро, Головбух Медицина, а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух». Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Будьмо на зв’язку щодня!