З якого періоду після подання заяви 1-РОБД сільгоспвиробниками можливе отримання бюджетної дотації

87

Запитання

З якого звітного податкового періоду cільськогосподарські товаровиробники, що подали заяву 1-РОБД до 01.04.2017 матимуть право на отримання бюджетної дотації?

Відповідь

Сільськогосподарські товаровиробники, які в установленому порядку подали заяву 1–РОБД до 01.04.2017 та внесені до Реєстру сільгоспвиробників для отримання бюджетної дотації, матимуть право на отримання такої дотації, починаючи з квітня за підсумками діяльності за лютий 2017 року. 

Повна:

Законом України від 20 грудня 2016 року № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» внесено зміни до Закону України від 24 червня 2004 року № 1877-IV «Про державну підтримку сільського господарства України» (далі – Закон № 1877), передбачивши, зокрема державну підтримку виробників окремих видів сільськогосподарської продукції шляхом надання їм бюджетної дотації.

Згідно затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 08 лютого 2017 року № 83 «Порядку розподілу бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції у 2017 році» (далі – Порядок № 83), бюджетна дотація виплачується сільгоспвиробникам – платникам ПДВ, які відповідають критеріям, визначеним ст. 16 прим.1.1 Закону № 1877, після їх внесення контролюючим органом до Реєстру отримувачів бюджетної дотації (далі – Реєстр).

Заява про внесення сільгоспвиробника до Реєстру (форма № 1-РОБД) заповнюється та подається у місяці, який передує початку податкового періоду, з якого особа матиме право на отримання бюджетної дотації, протягом п’яти календарних днів після закінчення граничного строку подання податкової звітності з ПДВ, встановленого для місячного податкового (звітного) періоду, та розглядається контролюючим органом за місцем обліку особи як платника ПДВ. 

24.03.2017 набрали чинності постанова Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2017 року №179 «Про затвердження Порядку ведення та форми Реєстру отримувачів бюджетної дотації, а також порядку надання відповідної інформації Державною фіскальною службою та Державною казначейською службою» та постанова Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 року №178 «Деякі питання виплати бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції» (далі – Постанова № 178).

Згідно з п.1 постанови №178 бюджетна дотація за результатами діяльності у лютому 2017 року надається сільськогосподарським товаровиробникам, які в установленому порядку подали до 01.04.2017 заяви про внесення до Реєстру

Дотація за лютий надається платникам, які станом на 31.12.2016 були внесені до реєстру суб’єктів спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства відповідно до ст. 209 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ зі змінами та доповненнями і станом на 01.03.2017 зареєстровані як платники податку на додану вартість та провадили види діяльності, визначені у п. 16 прим. 1.3 ст. 16 прим. 1 Закону № 1877.

Визначення сум бюджетної дотації, яка підлягає перерахуванню сільськогосподарським товаровиробникам, здійснюється на підставі даних Державної фіскальної служби за результатами діяльності таких товаровиробників у лютому 2017 року. 

Сума бюджетної дотації за результатами діяльності у лютому 2017 р. визначається відповідно до Порядку № 83. 

Враховуючи зазначене вище, сільськогосподарські товаровиробники, які до 01.04.2017 в установленому порядку подали заяву 1 – РОБД та внесені до Реєстру, матимуть право на отримання такої дотації, починаючи з квітня за підсумками діяльності за лютий 2017 року.

ЗІР 101.21


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Продовження воєнного стану і мобілізації: що треба знати бухгалтеру

Війна триває, тому воєнний стан продовжують до 6 серпня 2025 року. Разом з ним триватиме й мобілізація. Про особливості в роботі, які очікують на бухгалтера через продовження воєнного стану і мобілізації, ― в коментарі експерта
8217

Штучний інтелект в роботі бухгалтера: так, ні чи можливо

Штучний інтелект (ШІ), зокрема його чат-бот ChatGPT, впевнено проникає у наше професійне життя. Не виняток — і бухгалтерія. Безперечно, є спокуса делегувати свої рутинні завдання комусь, хто може безвідмовно і точно провести розрахунки, без помилок заповнити і вчасно подати податкові звіти і декларації. Проте, чи безпечно це? Адже сам ШІ застерігає, що може помилятися і всю важливу інформацію потрібно перевіряти. Та й сумнівно, що податкова не випише штраф, бо «помилився ШІ, а не я». Розбираємо, яку частину своєї роботи бухгалтер може доручити штучному інтелекту, а яку — не варто
72

Облікова ставка НБУ 2025

Облікова ставка НБУ — монетарний інструмент, за яким НБУ встановлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових ресурсів. Із 18.04.2025 розмір облікової ставки НБУ залишився на рівні 15,5% річних
64126

Витрати майбутніх періодів: що врахувати при складанні фінансової звітності

Витрати майбутніх періодів не часто можна побачити у бухгалтерському балансі. Однак для них відведено аж цілий рядок. Що таке витрати майбутніх періодів та чи можна обійтися без них? Чим витрати майбутніх періодів відрізняються від авансу за послуги? Чи є витрати майбутніх періодів у фінансовій звітності за МСФЗ? Відповідні на ці питання — знайдете у консультації
49359

Видаткова накладна: для кого і для чого

Видаткова накладна, мабуть, найпоширеніший документ у тих, хто постійно придбаває або продає різні ТМЦ. Саме на підставі видаткової накладної юрособи та фізособи-підприємці відпускають матеріальні цінності під час своєї господарської діяльності. Звичайні покупці також часто мають справу з видатковою накладною, коли придбавають товари у магазинах оптової торгівлі, наприклад, будматеріалів. Розберімося докладно, за якими правилами складати видаткову накладну у 2025 році
217564