Сплив строк дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом: чи подавати декларацію

595

Запитання

Чи подавати звітність з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом, якщо закінчився строк дії ліцензії або дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу, на підставі якого користувалися радіочастотним ресурсом?

Відповідь

Платниками рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України є загальні користувачі, які отримали право їм користуватися в межах виділеної частини смуг радіочастот загального користування на підставі:

  • ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України (далі — ліцензія);
  • ліцензії на мовлення та дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою;
  • дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою, що отримали на підставі договору з власником ліцензії на мовлення;
  • дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою (далі — дозвіл)(п. 254.1 ст. 254 Податкового кодексу України; ПК).

Платники рентної плати, яким надали право користування радіочастотним ресурсом України на підставі ліцензій, сплачують рентну плату з дати видачі ліцензії (пп. 254.5.3 ПК). У разі продовження строку дії ліцензії рентну плату сплачують з початку строку дії продовженої ліцензії.

Решта платників сплачують рентну плату з дати видачі першого дозволу в конкретній смузі радіочастот у відповідному регіоні незалежно від загальної кількості дозволів в цій смузі радіочастот у певному регіоні. Крім випадків, коли наступні дозволи, що їх видали на пристрої, потужність яких передбачає застосування іншої, ніж у попередніх дозволах, ставки рентної плати.

Об’єктом оподаткування рентною платою за користування радіочастотним ресурсом України є ширина смуги радіочастот. Її визначають як частину смуги радіочастот загального користування у відповідному регіоні та зазначають в ліцензії або дозволі для технологічних користувачів та користувачів, які користуються радіочастотним ресурсом для розповсюдження телерадіопрограм (п. 254.3 ПК).

Платник зобов’язаний за кожний звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або за наявності показників, які підлягають декларуванню, подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є (абз. 1 п. 49.2 ПК).

Якщо строк дії ліцензії або дозволу закінчився і суб’єкт господарювання припинив користуватися радіочастотним ресурсом, останнім податковим періодом, за який він має подати звітність з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України, є звітний період, в якому закінчився строк дії ліцензії чи дозволу.

За інформацією ДПС у м. Києві

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Рентна плата за користування надрами 2024

У консультації знайдете зразок заповнення розрахунку з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин на прикладі видобутку підземних вод. Також знайдете приклад розрахунку Додатку № 1 до Податкової декларації з рентної плати
24177

Податкова декларація екологічного податку 2024

Як заповнити декларацію з екологічного податку 2024, яку заяву слід подати до податкової, якщо обсяги викидів парникового газу знаходяться у межах ліміту, строки декларування та інші пов’язані питання – у цьому огляді
66454

Декларація з рентної плати 2024

Як складається декларація з рентної плати 2024, про нову форму декларації 2024, приклади декларацій з ренти за користування надрами (з видобутком і без видобутку корисних копалин), а також з ренти за використання лісових ресурсів — у консультації
40985

Рентна плата за спеціальне використання води 2024

Черговий квартальний платіж за воду підкрадеться непомітно. Тож нагадаємо, хто має відзвітувати з рентної плати за спецводокористування та як отримати дозвіл на спеціальне водокористування онлайн
34307

Декларація з рентної плати за воду 2024

Розглянемо сьогодні нюанси заповнення декларації з рентної плати за спеціальне використання води, терміни її подання, а також відповідальність за неподання/несвоєчасне подання
51200