Розірвання договору про визнання електронних документів контролюючим органам в односторонньому порядку
Запитання
Чи має право контролюючий орган в односторонньому порядку розірвати договір про визнання електронних документів та за яких підстав припиняється дія договору про визнання електронних документів?
Відповідь
Подання документів засобами електронного зв’язку в електронній формі платник здійснює на підставі Договору про визнання електронних документів (далі – Договір), що укладається відповідно до норм Закону України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг», Закону України від 22 травня 2003 року № 852-IV «Про електронний цифровий підпис» та наказу Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 «Про затвердження Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами» (далі – Наказ), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.08.2017 за № 959/30827.
Договір про розірвання договору
Договори та пов’язані з ними повідомлення про надання інформації щодо електронного цифрового підпису, які станом на день набрання чинності Наказом є чинними, продовжують діяти до виникнення визначених Порядком підстав (п.14 розд. ІІІ).
Згідно з абзацами третім - четвертим п. 49.4 ст. 49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі припинення договору про визнання електронних документів з підстав, визначених законом, платник податків має право до складення нового договору подавати податкову звітність у спосіб, визначений підпунктами «а» (особисто платником податків або уповноваженою на це особою) і «б» (надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення) п. 49.3 ст. 49 ПКУ.
Контролюючим органам забороняється в односторонньому порядку розривати договір про визнання електронних документів.
ЗІР, категорія 135.03