Лікарняні спеціалістам Дія Сіті: як оподаткувати ПДФО

642

Запитання

Як оподатковують ПДФО лікарняні спеціалістам Дія Сіті?

Відповідь

Заробітна плата і аванс: поради експерта + розрахункові приклади

Допомогу з тимчасової втрати працездатності, що виплачують спеціалісту Дія Сіті, оподатковують за ставкою ПДФО 18%. Адже цей дохід не включають до складу його зарплати.

За ставкою 5% оподатковують доходи спеціаліста резидента Дія Сіті, що виплачує на його користь резидент Дія Сіті у вигляді:

  • заробітної плати;
  • винагороди за гіг-контрактом, зокрема за твори, що створені за замовленням, та перехід прав на них;
  • авторської винагороди за створення службового твору та перехід прав на нього (пп. 170.14-1.2 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Допомогу по тимчасовій непрацездатності відносять до інших виплат, що не належать до фонду оплати праці (п. 3.2 розд. III Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держстату від 13.01.2004 № 5).

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включають такі доходи:

  • сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги, компенсацій;
  • вартість соціальних послуг та реабілітаційної допомоги (включаючи грошові компенсації особам з інвалідністю, на дітей з інвалідністю при реалізації індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування
  • у формі фіндопомоги особам з інвалідністю з Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю вартість соціальної допомоги в натуральній формі малозабезпеченим сім’ям, що отримана від надавачів соціальних послуг відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» від 17.01.2019 № 2671-VІІІ (пп. 165.1.1 ПК).

Винятки з цього правила не поширюють на виплату зарплати, грошової допомоги за виходу на пенсію чи у відставку та виплату, пов’язану з тимчасовою втратою працездатності.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включають, зокрема, інші доходи, крім зазначених у ст. 165 ПК (пп. 164.2.20 ПК).

Ставку ПДФО визначає пункт 167.1 ПК:

«Ставка податку становить 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих… у формі: заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами».

За інформацією ДПС у м. Києві

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Резерв відпусток: створення та облік

Виплата відпускних та компенсації за невикористані відпустки здійснюють за рахунок забезпечення оплати відпусток. Це своєрідний резервний фонд, який бухгалтери часто називають «резервом відпусток». Розповімо, для чого його створювати, як його розраховувати та відображати в обліку
52754

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
21752

Відпустка за роботу на комп’ютері в період воєнного стану

Додаткова відпустка за роботу на комп’ютері належить до щорічних. У період воєнного стану діють особливі правила надання щорічних відпусток. Експерт пояснив, чи стосуються вони відпустки за роботу на комп’ютері
18210