Коли ПДВ включати до податкового кредиту залежно від строку реєстрації ПН

722

Запитання

В якому звітному періоді відносити до податкового кредиту суми ПДВ, які сплатили під час придбання товарів, якщо ПН за операцією зареєстрували в ЄРПН своєчасно або з порушенням строку реєстрації?

Відповідь

⚡️ Таблиця даних платника ПДВ: п’ятькейсів, щобуникнути блокування ПН

Якщо платник податку (крім тих, які застосовують касовий метод податкового обліку) зареєстрував податкові накладні / розрахунки коригування (ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН):

  • своєчасно — зазначені в них суми ПДВ можна включити до складу податкового кредиту того податкового/звітного періоду, в якому склав ПН/РК, або до будь-якого наступного звітного періоду впродовж 365 календарнгих днів (к. дн.) з дати складання цих ПН/РК;
  • з порушенням строку реєстрації — до складу податкового кредиту того податкового/звітного періоду, у якому їх зареєстрували в ЄРПН, але не пізніше ніж за 365 к. дн. з дати складання ПН/РК.
 

Для платників податку, які застосовують касовий метод податкового обліку, діють інші правила. Незалежно від того, чи своєчасно зареєстрували ПН/РК в ЄРПН, вони відносять суми ПДВ:

  • до того податкового/звітного періоду, в якому списали кошти з рахунків платника податку, відкритих в установах банків, або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, видали з каси платника податків або надали інші види компенсацій вартості товарів/послуг;
  • або до будь-якого звітного періоду в межах 365 к. дн. з дати, коли склали ПН/РК.

Якщо платники податку, які застосовують касовий метод, не включили суми ПДВ до податкового кредиту впродовж 365 к. дн. з дати складання ПН/РК через відсутність фактів списання коштів з банківського рахунку / видачі з каси / надання інших видів компенсацій вартості товарів/послуг, то право включити ці суми до податкового кредиту виникає в тому періоді, в якому списали кошти з банківського рахунку / видали з каси платника податку / надали інші види компенсації вартості товарів/послуг, але не пізніше ніж за 60 к. дн. з дати списання / надання інших видів компенсації.

Водночас на період дії воєнного стану зупиняють перебіг строку для включення сум ПДВ до податкового кредиту на підставі ПН, які отримали та зареєстрували в ЄРПН.

Після скасування воєнного стану строки, коли суми ПДВ (за зареєстрованими в ЄРПН ПН/РК, які склали до введення воєнного стану) можна включити до податкового кредиту, що їх встановили пункти 198.6 і 80 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України, продовжують на кількість календарних днів, які припадають на період дії воєнного стану і впродовж яких платник податку мав право включити сум ПДВ до податкового кредиту.

ЗІР, категорія 101.13

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заповнення додатку 6 до декларації з ПДВ

Що таке додаток 6 до декларації з ПДВ? У Додатку 6 наводьте розрахунок частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях. Покроково розберемо заповнення кожного рядка Додатка 6 до декларації з ПДВ з урахуванням останніх змін, внесених до форм ПДВ-звітності
104

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
22018

Розрахунок коригування до податкової накладної

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
459254

Податкова накладна

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє, попри всі перебої з електропостачанням. З актуальною формою податкової накладної та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки заповнення податкової накладної для типових ситуацій
313301