Як визначити код товару/послуги в податковій накладній, якщо його немає у класифікаторі

4081

Запитання

Які нормативно-правові акти застосовувати для зазначення в податковій накладній коду товару чи послуги, за відсутності виду товару/послуги в класифікаторі?

Відповідь

СКАЧАЙТЕ ПАМ'ЯТКУ: Граничні строки реєстрації ПН/РК і штрафи за їх порушення 📝

Для класифікації товарів використовують Українську класифікацію товарів зовнішньоекономічної діяльності (даліУКТ ЗЕД), що є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом України «Про Митний тариф України» від 19.10.2022 № 2697-IX.

Щоб правильно визначити код товарної класифікації за УКТ ЗЕД товарів, що поставляють у наборі/комплекті, можете звернутися:

  • до Торгово-промислової палати України (її регіональних відділень);
  • або науково-дослідних інститутів судових експертиз.

Державний класифікатор продукції та послуг (даліДКПП) веде Державне підприємство «Науково-дослідний інститут метрології вимірювальних і управляючих систем». Код послуги визначають за Класифікатором ДК 016:2010.

Щодо правильності визначення кодів за ДКПП пропонують звертатися до Мінекономіки.

ДПС визначає умовні коди товарів, що відсутні в УКТ ЗЕД, та забезпечує їх оприлюднення на своєму вебпорталі (п. 16 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307).

Довідник умовних кодів товарів знайдете на головній сторінці вебпорталу ДПС: Головна → Довідники, Реєстри, Переліки → Довідники → Довідник умовних кодів товарів.

ЗІР, категорія 101.16

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заповнення додатку 6 до декларації з ПДВ

Що таке додаток 6 до декларації з ПДВ? У Додатку 6 наводьте розрахунок частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях. Покроково розберемо заповнення кожного рядка Додатка 6 до декларації з ПДВ з урахуванням останніх змін, внесених до форм ПДВ-звітності
119

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
22065

Розрахунок коригування до податкової накладної

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
459866

Податкова накладна

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє, попри всі перебої з електропостачанням. З актуальною формою податкової накладної та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки заповнення податкової накладної для типових ситуацій
313482