Не подали або несвоєчасно подали податкову звітність: на яку перевірку чекати
Запитання
Суб’єкт господарювання не подав або несвоєчасно подав податкові декларації чи розрахунки. Яку перевірку проводитимуть податківці та в які строки?
Відповідь
Штрафи за невчасну сплату пені у сфері ЗЕДПредметом камеральної перевірки може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків).
Камеральну перевірку податкової декларації або уточнюючого розрахунку можна провести лише протягом 30 календарних днів (к. дн.), що настають за останнім днем граничного строку їх подання. А якщо документи надали пізніше — протягом 30 к. дн., що настають за днем їх фактичного подання.
Водночас документальну позапланову перевірку проводять, якщо платник податків не подав в установлений строк податкову декларацію, розрахунки, звіт про контрольовані операції або документацію з трансфертного ціноутворення, якщо їх подання передбачає закон.
Тривалість документальних позапланових перевірок не повинна перевищувати:
- 15 робочих днів (р. дн.) — для великих платників податків;
- 5 р. дн. — суб’єктів малого підприємництва;
- 3 р. дн. — ФОПів, які не мають найманих працівників. За умов, що передбачають абзаци третій — восьмий пункту 82.2 Податкового кодексу України (ПК);
- 10 р. дн. — інших платників податків.
Продовжити документальні позапланові перевірки можуть за рішенням керівника ДПС, його заступника чи уповноваженої особи не більше ніж на:
- 10 р. дн. — для великих платників податків;
- 2 р. дн. — суб’єктів малого підприємництва;
- 5 р. дн. — інших платників податків.
Під час воєнного стану податкові перевірки проводять з урахуванням підпункту 69.2 підрозділу 10 розділу XX ПК.
Допоможемо розібратися, чи відновлені строки давності та податкові строки, в т. ч. щодо перевірок. Із 01.08.2023 Верховна Рада змінила порядок обчислення строків давності. Причина — зобов’язання України перед міжнародними партнерами щодо відновлення довоєнного стану податкової політики