Не подали або несвоєчасно подали податкову звітність: на яку перевірку чекати

706

Запитання

Суб’єкт господарювання не подав або несвоєчасно подав податкові декларації чи розрахунки. Яку перевірку проводитимуть податківці та в які строки?

Відповідь

Штрафи за невчасну сплату пені у сфері ЗЕД

Предметом камеральної перевірки може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків).

Камеральну перевірку податкової декларації або уточнюючого розрахунку можна провести лише протягом 30 календарних днів (к. дн.), що настають за останнім днем граничного строку їх подання. А якщо документи надали пізніше — протягом 30 к. дн., що настають за днем їх фактичного подання.

Водночас документальну позапланову перевірку проводять, якщо платник податків не подав в установлений строк податкову декларацію, розрахунки, звіт про контрольовані операції або документацію з трансфертного ціноутворення, якщо їх подання передбачає закон.

Тривалість документальних позапланових перевірок не повинна перевищувати:

  • 15 робочих днів (р. дн.) — для великих платників податків;
  • 5 р. дн. — суб’єктів малого підприємництва;
  • 3 р. дн. — ФОПів, які не мають найманих працівників. За умов, що передбачають абзаци третій — восьмий пункту 82.2 Податкового кодексу України (ПК);
  • 10 р. дн. — інших платників податків.

Продовжити документальні позапланові перевірки можуть за рішенням керівника ДПС, його заступника чи уповноваженої особи не більше ніж на:

  • 10 р. дн. — для великих платників податків;
  • 2 р. дн. — суб’єктів малого підприємництва;
  • 5 р. дн. — інших платників податків.

Під час воєнного стану податкові перевірки проводять з урахуванням підпункту 69.2 підрозділу 10 розділу XX ПК.

ЗІР, категорія 130.04


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240843

Головне для бухгалтера у квітні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у квітні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
878

ФОП на загальній системі оподаткування 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
656804