Не подали або несвоєчасно подали податкову звітність: на яку перевірку чекати

436

Запитання

Суб’єкт господарювання не подав або несвоєчасно подав податкові декларації чи розрахунки. Яку перевірку проводитимуть податківці та в які строки?

Відповідь

Штрафи за невчасну сплату пені у сфері ЗЕД

Предметом камеральної перевірки може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків).

Камеральну перевірку податкової декларації або уточнюючого розрахунку можна провести лише протягом 30 календарних днів (к. дн.), що настають за останнім днем граничного строку їх подання. А якщо документи надали пізніше — протягом 30 к. дн., що настають за днем їх фактичного подання.

Водночас документальну позапланову перевірку проводять, якщо платник податків не подав в установлений строк податкову декларацію, розрахунки, звіт про контрольовані операції або документацію з трансфертного ціноутворення, якщо їх подання передбачає закон.

Тривалість документальних позапланових перевірок не повинна перевищувати:

  • 15 робочих днів (р. дн.) — для великих платників податків;
  • 5 р. дн. — суб’єктів малого підприємництва;
  • 3 р. дн. — ФОПів, які не мають найманих працівників. За умов, що передбачають абзаци третій — восьмий пункту 82.2 Податкового кодексу України (ПК);
  • 10 р. дн. — інших платників податків.

Продовжити документальні позапланові перевірки можуть за рішенням керівника ДПС, його заступника чи уповноваженої особи не більше ніж на:

  • 10 р. дн. — для великих платників податків;
  • 2 р. дн. — суб’єктів малого підприємництва;
  • 5 р. дн. — інших платників податків.

Під час воєнного стану податкові перевірки проводять з урахуванням підпункту 69.2 підрозділу 10 розділу XX ПК.

ЗІР, категорія 130.04

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт 51-пас і 51-вант: заповнюємо звіти автоперевізників правильно

Як заповнити статистичну звітність автоперевізників. Мова піде про пасажирські перевезення (51-пас) і вантажні перевезення (51-вант), які здійснюються на комерційній основі, як їх заповнити, кому складати та подавати
5268

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
22065