Зберігання пального у власних/орендованих приміщеннях: чи платити екоподаток

1238

Запитання

Чи є платником екологічного податку госпсуб’єкт, який зберігає пальне (бензин, дизель, газ) у ємностях (власних або орендованих) у своїх приміщеннях або територіях?

Відповідь

Національна сертифікація бухгалтерів — 2024

Об’єктом і базою оподаткування екологічним податком є обсяги та види забруднюючих речовин, які викидають в атмосферне повітря стаціонарні джерела (пп. 242.1.1 Податкового Кодексу України; далі — ПК).

Викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами здійснюють після отримання дозволу. Такий дозвіл госпсуб’єкту видають, зокрема, обласні державні адміністрації за погодженням із МОЗ.

Оскільки експлуатація ємностей із пальним передбачає, зокрема, випаровування забруднювальних речовин через дихальні клапани резервуарів, то госпсуб’єкт має отримати дозвіл на викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Госпсуб’єкт самостійно визначає обсяги викидів забруднювальних речовин стаціонарними джерелами забруднення на підставі матеріалів проведеної інвентаризації викидів, які містять інформацію щодо:

  • назв речовин (сполук), що утворюють стаціонарні джерела забруднення;
  • об’ємів викидів;
  • класу небезпечності;
  • орієнтовно безпечного рівня впливу речовин (сполук).

Чи правильно госпсуб’єкти визначили фактичні обсяги викидів стаціонарними джерелами забруднення, вирішує Державна екологічна інспекція України.

Платники обчислюють суми екоподатку самостійно щокварталу, виходячи з фактичних обсягів викидів, ставок екоподатку за формулою, наведеною в пункті 249.3 ПК.

Ставки екоподатку затверджені статтею 243 ПК.

За інформацією ДПС в Івано-Франківській області

 

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Рентна плата за користування надрами 2024

У консультації знайдете зразок заповнення розрахунку з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин на прикладі видобутку підземних вод. Також знайдете приклад розрахунку Додатку № 1 до Податкової декларації з рентної плати
24293

Податкова декларація екологічного податку 2024

Як заповнити декларацію з екологічного податку 2024, яку заяву слід подати до податкової, якщо обсяги викидів парникового газу знаходяться у межах ліміту, строки декларування та інші пов’язані питання – у цьому огляді
66748

Декларація з рентної плати 2024

Як складається декларація з рентної плати 2024, про нову форму декларації 2024, приклади декларацій з ренти за користування надрами (з видобутком і без видобутку корисних копалин), а також з ренти за використання лісових ресурсів — у консультації
41179

Рентна плата за спеціальне використання води 2024

Черговий квартальний платіж за воду підкрадеться непомітно. Тож нагадаємо, хто має відзвітувати з рентної плати за спецводокористування та як отримати дозвіл на спеціальне водокористування онлайн
34437

Декларація з рентної плати за воду 2024

Розглянемо сьогодні нюанси заповнення декларації з рентної плати за спеціальне використання води, терміни її подання, а також відповідальність за неподання/несвоєчасне подання
51284