Останній день строку сплати податків припадає на вихідний: чи переноситься граничний термін сплати

674

Запитання

Чи переноситься граничний термін сплати податків і зборів (крім ЄСВ), якщо останній день строку сплати припадає на вихідний день?

Відповідь

Строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов’язку платника із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно (п. 31.1 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Платник зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПК для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених ПК (абз.1 п. 57.1 ПК).

Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 49.20 ПК).

Якщо граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов’язання вважається операційний день, що настає за вихідним або святковим днем (абз. 13 п. 57.1 ПК).

Таким чином, граничний строк сплати податків і зборів, у разі якщо останній день строку їх сплати припадає на вихідний або святковий день, переноситься на операційний день, що настає за вихідним або святковим днем.

За інформацією ДПС у Сумській області


Вебінар для бухгалтера

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Військовий збір: як і з якого числа вираховувати

Військовий збір покликаний збільшувати фінансування ЗСУ через додаткові надходження до бюджету. Про розрахунок та утримання військового збору після прийняття Закону про підвищення податків № 4015, об’єкти оподаткування, платників збору, звітність та штрафи — у цьому огляді
186748

Календар бухгалтера 2024: грудень

Щоб вдало завершити рік бухгалтеру варто пам’ятати про вчасну подачу звітності та планування часу. І помічником у цьому йому стане виробничий календар на грудень 2024 та податковий календар на грудень 2024
16038

Як сплачувати податки на єдиний рахунок

Податки, штрафи та ЄСВ можна сплачувати через єдиний рахунок. Робити це чи ні — справа добровільна. Однак рішення приймати слід виважено. Адже до кінця звітного року відмовитися від використання єдиного рахунку не вдасться
13417

Облік та оподаткування купівлі/продажу автомобіля у підприємства та ФОП

Придбання та продаж автомобіля супроводжує сплата різних податків, зборів, реєстраційних платежів. Як оподатковуються та обліковуються такі платежі у юросіб та ФОП – у цьому огляді
465