Чи мають право платники податку на нерухомість відкоригувати ПЗ за 2022 – 2023 роки за об’єкти на території бойових дій та ТОТ, задекларовані до 06.05.2023

652

Запитання

Чи мають право платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, які до 06.05.2023 задекларували за 2022 – 2023 роки податкові зобов’язання за об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, що розташовані на територіях, визначених підпунктом 69.22 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК, відкоригувати задекларовані суми?

Відповідь

Платники податку на нерухомість, які до 06.05 задекларували за 2022 - 2023 роки податкові зобов’язання за об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, що розташовані на територіях активних бойових дій або ТОТ, мають право відкоригувати нараховані податкові зобов’язання з податку на нерухомість, за період 2022 та 2023 роки шляхом подання уточнюючих податкових декларацій за відповідний період.

Для платників — фізосіб податкова самостійно обчислює податкове зобов’язання та надсилає (вручає) податкове повідомлення-рішення за податкові (звітні) періоди 2021 та 2022 роки у строк до 31.12.2023. Виняток — податкові зобов’язання за об’єкти нежитлової нерухомості, розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих рф територіях України, які включені до Переліку, затвердженого наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 № 309. Податкові зобов’язання у такому разі обчислюють та надсилають ППР за податкові (звітні) періоди 2021 рік та січень — лютий 2022 року, не пізніше першого числа місяця, що настає через шість місяців після дати завершення активних бойових дій або тимчасової окупації.

При цьому річну суму платежу по таких об’єктах нерухомості визначають пропорційно до кількості місяців, коли вони підлягали оподаткуванню податком на нерухомість.

Складені, надіслані (вручені) у 2022 та 2023 роках ППР про сплату сум податку, обчисленого згідно зі статтею 266 ПК, по об’єктах нерухомості, по яких не нараховують та не сплачують податок на нерухомість, підлягають скасуванню (відкликанню), а грошові зобов’язання та податковий борг, визначені податковою по податку на нерухомість — анулюванню.

Надмірно сплачені суми податку на нерухомість, що виникли внаслідок скасування (відкликання) ППР, підлягають зарахуванню виключно в рахунок майбутніх платежів з цього податку, а в разі наявності у такого платника податкового боргу з цього податку — надміру сплачені суми зараховують в рахунок погашення такого боргу.

_______

*Дата набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» від 11.04.2023 № 3050-IX.

ЗІР, категорія 106.07

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Транспортний податок 2024

Готуйтеся платити транспортний податок, якщо ви вважаєте, що автомобіль повинен втілювати перевагу високих технологій, а розкіш і комфорт ніколи не бувають зайвими. І це правило, яке встановлює нам держава. У консультації про правила нарахування транспортного податку в Україні
62696

Розмитнення авто 2024

У консультації розглянемо правила розмитнення авто, нове в розмитненні автомобілів, а також розмитнення електромобілів
158909

Продаж земельної ділянки 2024

Земля – цінний та вічний актив. Водночас це досить специфічний об’єкт у бухгалтерському обліку. Сьогодні в консультації — продаж земельної ділянки в умовах поетапного зняття мораторію на продаж землі та воєнного стану, про договори купівлі-продажу земельної ділянки, а також оподаткування продажу земельної ділянки та його облік
45418

Плата за землю 2024

Плата за землю стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується земельний податок з фізичних осіб у 2024 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, – розповімо в огляді
106163

Декларація з туристичного збору

У консультації – як заповнювати податкову декларацію туристичного збору і зразок декларації з туристичного збору. Дотримайтеся алгоритму заповнення й уникніть помилок
19712