Чи мають право платники податку на нерухомість відкоригувати ПЗ за 2022 – 2023 роки за об’єкти на території бойових дій та ТОТ, задекларовані до 06.05.2023

1062

Запитання

Чи мають право платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, які до 06.05.2023 задекларували за 2022 – 2023 роки податкові зобов’язання за об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, що розташовані на територіях, визначених підпунктом 69.22 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК, відкоригувати задекларовані суми?

Відповідь

Платники податку на нерухомість, які до 06.05 задекларували за 2022 - 2023 роки податкові зобов’язання за об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, що розташовані на територіях активних бойових дій або ТОТ, мають право відкоригувати нараховані податкові зобов’язання з податку на нерухомість, за період 2022 та 2023 роки шляхом подання уточнюючих податкових декларацій за відповідний період.

Для платників — фізосіб податкова самостійно обчислює податкове зобов’язання та надсилає (вручає) податкове повідомлення-рішення за податкові (звітні) періоди 2021 та 2022 роки у строк до 31.12.2023. Виняток — податкові зобов’язання за об’єкти нежитлової нерухомості, розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих рф територіях України, які включені до Переліку, затвердженого наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 № 309. Податкові зобов’язання у такому разі обчислюють та надсилають ППР за податкові (звітні) періоди 2021 рік та січень — лютий 2022 року, не пізніше першого числа місяця, що настає через шість місяців після дати завершення активних бойових дій або тимчасової окупації.

При цьому річну суму платежу по таких об’єктах нерухомості визначають пропорційно до кількості місяців, коли вони підлягали оподаткуванню податком на нерухомість.

Складені, надіслані (вручені) у 2022 та 2023 роках ППР про сплату сум податку, обчисленого згідно зі статтею 266 ПК, по об’єктах нерухомості, по яких не нараховують та не сплачують податок на нерухомість, підлягають скасуванню (відкликанню), а грошові зобов’язання та податковий борг, визначені податковою по податку на нерухомість — анулюванню.

Надмірно сплачені суми податку на нерухомість, що виникли внаслідок скасування (відкликання) ППР, підлягають зарахуванню виключно в рахунок майбутніх платежів з цього податку, а в разі наявності у такого платника податкового боргу з цього податку — надміру сплачені суми зараховують в рахунок погашення такого боргу.

_______

*Дата набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» від 11.04.2023 № 3050-IX.

ЗІР, категорія 106.07

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Туристичний збір в Україні: за якими правилами сплачувати

За якою ставкою справляти туристичний збір 2025, чи подавати декларацію, якщо діяльність не проводилася, які документи підтверджують звільнення від сплати туристичного збору, чи може туристичний збір сплатити туроператор, як бути з туристичним збором платнику єдиного податку — в огляді
57109

Транспортний податок 2025: хто, коли, скільки

Якщо підприємство придбало автомобіль, який є втіленням високих технологій, розкоші та комфорту, то може постати питання про сплату транспортного податку. У цьому огляді — які автомобілі підлягають оподаткуванню, а також про розмір, правила нарахування та терміни сплати транспортного податку
79662

Податкова декларація з транспортного податку 2025

Придбали вартісний автомобіль класу «люкс»? Тоді готуйтеся подавати декларацію з транспортного податку. Хто подає, який граничний термін подання податкової декларації з транспортного податку у 2025 році, як заповнити декларації — розповість експерт
19807