Відповіді на запитання за темою Трудові відносини в медзакладі

Чи буде порушенням ставка лікаря 7200 грн
Як визначити зарплату завідуючого відділення? Чи буде порушенням ставка лікаря 7200 грн і ставка середнього медичного персоналу 5600 при за встановлених мінімальних зарплатних рівнів 20 000 та 13 500 грн?
2853
Чи можна виплатити зарплату медпрацівникам без податків та уникнути штрафу
Із 01.03.2022 медзаклад тимчасово призупинив діяльність у зв’язку з військовими діями. Медпрацівники написали заяви про звільнення 20.05.2022. У період із 01.03.2022 по 20.05.2022 їм надали відпустки без збереження зарплати. Медичне підприємство має змогу виплатити через касу заборгованість із заробітної плати і компенсацію під час звільнення. Але для того, щоб сплатити податки (ПДФО, військовий збір та ЄСВ), коштів на рахунку немає. Чи можна виплатити заробітну плату без сплати податків? Якщо так, то протягом якого строку слід сплатити податки без штрафних санкцій?
1376
Чи може лікар КНП під час простою на основному місці роботи й за сумісництвом оформитися за сумісництвом у медзакладі іншого міста
Лікар медичного КНП, що розміщене в зоні бойових дій і пошкоджене, працював за основним місцем роботи на повну ставку та на 0,5 ставки за внутрішнім сумісництвом. За основним місцем лікарю оплачують простій у розмірі 2/3 тарифної ставки і не оплачують за внутрішнім сумісництвом. Чи може він працювати за сумісництвом на 0,5 ставки в іншому місті в іншому медзакладі? Чи поширюються на нього положення Постанови КМУ від 04.03.2015 № 81?
775
Авансові платежі від НСЗУ: як відображати в бухобліку протягом воєнного стану
Як визнати доходами авансові платежі від НСЗУ, коли ще немає звіту про надані послуги? Яка первинка буде підставою? Які проведення зробити, щоб закрити період і сформувати квартальну звітність?
1121
З якої дати лікарю, що підвищив категорію нараховувати підвищену зарплату
Сімейний лікар відвідував курси підвищення кваліфікації у червні 2021 року за спеціальністю «Загальна практика — сімейна медицина». Одразу після курсів пройшов атестацію та підвищив кваліфікаційну категорію. Однак посвідчення з новою кваліфікаційною категорією надав лише в квітні 2022 року. Як нараховувати зарплату? Відколи робити перерахунок?
780
Як медзакладу тимчасово прийняти закупівельника
Медзаклад упроваджує посаду фахівця з публічних закупівель. Закрити її вчасно не вийшло, тому, щоб провести закупівлі, створили додаткове робоче місце й узяли тимчасового працівника. Це не буде порушенням?
483
За якою посадою нараховувати доплату за виконання обов’язків відсутнього медпрацівника
Лікар вищої категорії пішов на лікарняний. Його обов’язки тимчасово виконуватиме лікар ІІ категорії. Трапляється й протилежне: лікар вищої категорії поряд із основною роботою тимчасово виконує обов’язки лікаря нижчої категорії. За якими окладами нараховувати доплати?
617