Які строки зберігання табеля обліку використання робочого часу у ЗОЗ

437
Автор
експерт із діловодства та архівної справи, Київ

Запитання

Перелік № 578/5 визначає, що табель зберігають один рік. Проте Податковий кодекс України (ПК) містить норму, що документи, по¬в’я¬за¬ні із виконанням вимог іншого законодавства, дотримання якого конт¬ролюють конт¬ролювальні органи, зокрема дозвільні документи, до яких належить і табель, зберігають 1095 днів. Чи зберігати табель не менше трьох років з огляду на норми ПК?

Відповідь

Так, зберігайте табель згідно з нормами ПК.

Строки зберігання документів визначає обо­в’яз­ковий для всіх підприємств, незалежно від їх форми власності, нормативно-правовий акт — Перелік типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб, із зазначенням строків зберігання документів, що затвердив Мін’юст наказом від 12.04.2012 № 578/5 (далі — Перелік № 578/5).

Перелік № 578/5 встановлює строк зберігання для табелів обліку використання робочого часу — один рік (ст. 408 Переліку № 578/5). Його строк зберігання у зв’язку з тим, що Мін’юст уніс зміни наказом від 04.01.2024 № 40/5 до Переліку № 578/5, не змінився.

Водночас табелі, наряди працівників, задіяних у шкідливих умовах праці, зберігають 75 років (ст. 445 Переліку № 578/5). Крім цього, табелі робочого часу громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, також зберігають 75 років (ст. 685 Переліку № 578/5). Якщо не табелюєте таких працівників окремо, а включаєте до зведеного табеля, зберігайте табель 75 років. Якщо запровадили окремий табель для працівників, які працюють у шкідливих умовах або які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зберігайте його 75 років, а інші табелі — не менше одного року.

Зауважимо, що відповідно до ПК строк зберігання документів, по­в’я­за­них із виконанням вимог законодавства, конт­роль за дотриманням якого покладено на конт­ролювальні органи, зокрема дозвільні документи, становить 1095 днів, тобто три роки (пп. 44.3.4 ст. 44 ПК). З огляду на цю вимогу ПК доцільно зберігати й табелі обліку використання робочого часу працівників, крім задіяних у шкідливих умовах праці, не менше трьох років.


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Коли медпрацівники можуть отримати грошову допомогу при виході на пенсію

Вихід на пенсію в сучасних умовах може погіршувати матеріальний стан працівника. У медзакладів, як КНП, так і колишніх бюджетників ситуація з цим останні роки не покращилася. Отже, отримати допомогу під час виходу на пенсію для працівника — неабияка поміч. Хто й коли має право на таку допомогу — в цьому огляді
9952

Як оформити та оплатити відрядження медичних працівників

Відрядження може стосуватися кожного працівника. І медзаклад тут не виняток. Лікарі, молодший медперсонал, допоміжний персонал — усі вони можуть побувати з різних причин у відрядженні. Не говорячи уже про адміністративно-управлінський персонал та керівників, які найчастіше бувають у відрядженнях. Які особливості оформлення відряджень для медзакладів-КНП — розглянемо у консультації
4366

Харчування військовослужбовців: запитання і відповіді

Відповідаємо на запитання читачів щодо організації покращеного харчування військовослужбовців. У цій царині багато неоднозначностей, тому частина рішень — на стадії паростків. Для просування потрібні офіційні роз’яснення, яких немає. Їх отримаємо, об’єднавши зусилля
513