ДТЕК відключила світло: чи буде штраф через відсутність Z-звіту
Укладення трудового договору в письмовому вигляді під час прийняття на роботу працівника з нефіксованим робочим часом є обов’язковим (п. 62 ч. 1 ст. 24 Кодексу законів про працю України).
Однак у період дії воєнного стану сторони за згодою визначають форму трудового договору (ч. 1 ст. 2 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»). Тож, під час воєнного стану письмова форма такого договору не є обов’язковою.
Водночас у змісті трудового договору з нефіксованим робочим часом мають бути присутні умови, які є обов’язковими, відповідно до закону:
- спосіб і мінімальний строк повідомлення працівника про початок виконання роботи, який має бути достатнім для своєчасного початку виконання працівником своїх обов’язків;
- спосіб і максимальний строк повідомлення від працівника про готовність приступити до роботи або про відмову її виконувати;
- інтервали, під час яких від працівника можуть вимагати працювати (базові години та дні);
- розмір оплати праці за залучення до роботи поза межами базових днів або годин;
- додаткові підстави для припинення договору (за необхідності).
Держпраці рекомендує фіксувати згадані умови в письмовій формі, щоб запобігти виникненню трудових спорів.
За інформацією ГУ Держпраці у Запорізькій області
Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Зекономте на передплаті фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух».
Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні) або напишіть у чат. Миру нам.