Які перевірки дозволили під час війни: діє постанова КМУ

З 31 серпня діють зміни до постанови КМУ № 303 про припинення заходів держнагляду під час війни. В окремих випадках перевірки дозволили.

perev_1102.jpg

Безлімітна підтримка користувачів «Експертус Головбух»

31.08.2022 набрала чинності постанова КМУ від 27.08.2022 № 955, якою внесли зміни до постанови КМУ «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» від 13.03.2022 № 303. Нагадаємо, Постановою № 303 скасували проведення планових і позапланових заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду на період воєнного стану.

Постановою № 955 дозволили проводити позапланові заходи державного нагляду (контролю) впродовж воєнного стану в окремих сферах. Зокрема, щоб запобігти неконтрольованому зростанню цін на товари, які мають істотну соціальну значущість. Такі перевірки проводять винятково за рішенням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у відповідній сфері. Центральні органи виконавчої влади, діяльність яких координує безпосередньо КМУ, позапланово перевіряють на підставі рішення КМУ.

Умови, за яких дозволили проводити позапланові перевірки в окремих сферах:

  • наявність загрози, що має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави;
  • з метою виконання міжнародних зобов’язань України.

Крім того, упродовж воєнного стану планові та позапланові заходи державного нагляду/контролю (позапланові невиїзні перевірки) за дотриманням суб’єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, законодавства у відповідних сферах і ліцензійних умов, здійснюють за рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Умови, за яких дозволили ці перевірки:

  • наявність загрози, що має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини;
  • для захисту навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави.

За інформацією Урядового порталу


Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Зекономте на передплаті фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух».

Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні) або напишіть у чат. Миру нам.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
20261

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
35300

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді