ДПС донарахувала підприємству 4,5 млн грн за те, що воно не підтвердило продаж пального

Податківці донарахували підприємству 4,48 млн грн за те, що воно не підтвердило як належить операції з реалізації нафтопродуктів і реалізувало пальне без ліцензії на право роздрібної торгівлі. Верховний Суд підтримав позицію ДПС.

advokat.jpg

10 пам’яток: Фінансова звітність за 2024 рік

Порядок організації та виконання робіт з приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку товарної нафти і нафтопродуктів регулює Інструкція про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затверджена наказом Міненергетики від 20.05.2008 № 281/171/1578/155 (далі — Інструкція № 281).

Вимоги Інструкції № 281 — обов’язкові для всіх суб’єктів господарювання (підприємств, установ, організацій, ФОПів), які провадять хоча б один з таких видів економічної діяльності як закупівля, транспортування, зберігання і реалізація нафти та нафтопродуктів на території України.

Оптовий продаж нафтопродуктів з оптового складу обов’язково оформлюють товарно-транспортною накладною (ТТН). Однак за спірними господарськими операціями підприємство надало не ТТН, а видаткові накладні, талони та копії відомостей про відпуск нафтопродуктів (форма 16-НП), що застосовують винятково на АЗС під час роздрібної торгівлі.

Окрім того, копії документів, які надало підприємство, містять недоліки та неточності, через які неможливо встановити:

  • місце відвантаження нафтопродуктів;
  • автотранспортний засіб, до якого відвантажили нафтопродукти;
  • номер подорожнього листа;
  • особу, яка відповідає за проведення господарської операції з боку позивача;
  • назву підприємства, яке відпустило нафтопродукти;
  • дані про залишок пального за видами на початок і кінець звітного періоду.

Тож ВС:

  • констатував, що:
  • підприємство надало первинні документи, які не відповідають вимогам Інструкції № 281;
  • ДПС, яка ухвалила оскаржуване податкове повідомлення-рішення, діяла законно;
  • задовольнив касаційну скаргу ДПС;
  • скасував рішення судів попередніх інстанцій;
  • ухвалив рішення, яким відмовив підприємству у задоволенні позовних вимог визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення на загальну суму 4,48 млн грн.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Ліцензія на алкоголь 2025: вартість, документи, відповідальність

Кому потрібні ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю алкоголем, скільки за них треба платити та які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, бланки заяв та порядки їхнього заповнення, бухгалтерський облік таких ліцензій — у статті
82047

Списання основних засобів

Як оформити списання (ліквідацію) основних засобів, аби не було податкового зобов’язання з ПДВ? Як відобразити списання основних засобів у бухгалтерських проведеннях? Які акти списання основних засобів використати? Відповіді на ці та інші питання — отримаєте в консультації
261014

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовують у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів, а також в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
9100

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді