Як перевірятимуть власників КІК: затвердили порядок

Затвердили порядок проведення документальних перевірок осіб, які є прямими чи опосередкованими власниками контрольованої іноземної компанії.

advokat.jpg

Наказ Мінфіну від 01.11.2022 № 360

Мінфін наказом від 01.11.2022 № 360 затвердив Порядок проведення перевірки контролюючої особи (далі — Порядок). Документ регламентує проведення документальних перевірок фізичних або юридичних осіб — резидентів України, які є прямими чи опосередкованими власниками/контролерами контрольованої іноземної компанії (далі — відповідно КІК, власник КІК).

Орган контролю проводить документальну перевірку КІК, якщо отримав інформацію про те, що платник податків:

  • не подав звіт про КІК або подав його з порушенням вимог закону;
  • не надав органові контролю відповіді на його запит.

Під час проведення перевірки власник КІК зобов’язаний упродовж місця з дати отримання запиту надати органові контролю копії первинних документів щодо окремих або всіх операцій КІК. При цьому не потрібно перекладати документи з англійської на українську.

Під час перевірки орган контролю може зажадати додаткові документи, що підтверджують проведення фінансово-господарських операцій КІК. Платник податків має надати їх упродовж 30 календарних днів (к. дн.) з дати, коли отримав додатковий запит від органу контролю.

За потреби контролери можуть провести опитування посадових осіб або інших працівників іноземної особи та пов’язаних із нею юросіб. Результати опитування оформляють протоколом. Його складають у двох примірниках. Протокол мають підписати посадові особи органу контролю, які проводили опитування, та опитувані.

Перевірка власника КІК може тривати не більше ніж шість місяців. За рішенням керівника ДПС строк перевірки можуть продовжити ще на шість місяців, якщо потрібно:

  • отримати інформацію від компетентних органів іноземних держав;
  • провести експертизу;
  • перекласти документи тощо.

Наказ про продовження строку перевірки видають під час проведення перевірки, щоб не допустити перерву між датами завершення та продовження перевірки.

Результати перевірки оформляють:

  • актом — якщо за результатами перевірки виявили заниження об’єкта оподаткування платника податку;
  • довідкою — якщо порушення відсутні.

Акт/довідку про результати перевірки:

  • складають у двох примірниках і підписують посадові особи, які проводили перевірку, та власник КІК або його представник;
  • мають вручити власнику КІК або його представнику під підпис упродовж двох робочих днів з дати його складення.

Якщо власник КІК не згодний з висновками перевірки, ві має право подати свої заперечення упродовж 30 к дн. з дня отримання акта.

Наказ Мінфіну № 360 набере чинності з дня його офіційного опублікування. Станом на 23.11.2022 документ не оприлюднили.

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75627

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13397

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
241022

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді